Reklama

Biznes

Szkoła ojców pijarów w Rzeszowie za rok. Budowa się rozpoczęła

Biznesistyl.pl
Dodano: 25.05.2018
39265_wizualizacja-3
Share
Udostępnij

Po 235 latach w Rzeszowie znów zacznie kształcić dzieci szkoła pijarów. Na podwalinach pierwszej szkoły słynnego zakonu powstało dzisiejsze I Liceum Ogólnokształcące. Teraz pijarzy wracają – przy ul. Bałtyckiej właśnie rozpoczęli budowę szkoły podstawowej. Ma być gotowa za rok!   

Wybrana przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów firma – Chemobudowa Kraków już rozpoczęła prace ziemne na placu budowy nowej szkoły. Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Rzeszowie ma powstać w ciągu roku – do końca maja 2019, tak by w roku szkolnym 2019/2020 mogła się w niej już rozpocząć nauka.

Szkoła ma być 8-klasowa, ale przyjęcia będą do klas młodszych, na pewno od 1 do 4. Być może także do klas piątych. Docelowo w placówce ma się kształcić 600 dzieci.

Jak informują pijarzy na utworzonej niedawno stronie internetowej szkoły, na każdym poziomie (klasy 1 do 8) będą trzy oddziały, w każdym po 24 uczniów. Zapowiadają rozszerzoną siatkę godzin dydaktycznych oraz bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.  Będzie dziennik elektroniczny i platforma edukacyjna.

W zespole szkolnym mają być także dwa oddziały przedszkolne, a w przyszłości powstanie także 4-letnie liceum (etap II budowy). W projekcie szkoły jest także basen (o wymiarach 25 m x 8 m i głębokości 1,80 m), ale jego budowa w tym roku się jeszcze nie rozpocznie. 

Szkolny budynek będzie miał trzy kondygnacje użytkowe oraz kondygnację techniczną, a jego budowa pochłonie ponad 30 mln zł. 

W naszej szkole znajdują się w pełni wyposażone sale lekcyjne, między innymi w projektor multimedialny, nagłośnienie, wentylację mechaniczną i zaplecze; pracownie: informatyczna, geografii i biologii, do zajęć technicznych, muzyczna, katechetyczna- kaplica- sala sportowo-widowiskowa ze sceną teatralną; wydzielone strefy dla edukacji wczesnoszkolnej i uczniów starszych; wygodne przestrzenie rekreacji i pomieszczenia świetlicowe; wewnętrzne zielone patio szkolne; stołówka; biblioteka z czytelnią i mediateką; gabinety zajęć kompensacyjnych, psychologa, lekarza, duszpasterza szkoły; winda dla osób niepełnosprawnych oraz boisko zewnętrzne i plac zabaw.

Szkoły ojców pijarów są cenione za wysoki poziom kształcenia. Zakon prowadzi je w niewielu miastach Polski, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łowiczu, Elblągu i Bolesławcu, a niedługo także w Rzeszowie.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy