Reklama

Biznes

F-16 podniebną “gwiazdą” na pokazach lotniczych w Mielcu

Angelika Fila
Dodano: 14.05.2018
38779_gl
Share
Udostępnij

Myśliwiec F-16 – jeden z najbardziej efektownych w pokazie samolotów wojskowych na świecie jest jedną z maszyn, którą widzowie zobaczą w lipcu, podczas IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Mielcu. Samolot F-16 wraca na mieleckie niebo po 21 latach!

Podniebny pokaz F-16 Tiger Demo Team Poland to nie lada gratka dla wszystkich uczestników mieleckich pokazów. Niesamowita prędkość, ogromna moc silników i mocny dźwięk – tak w skrócie można opisać przelot samolotu F-16.

Samolot prezentował się już w Mielcu w 1997 r. podczas Air Show. Podczas lipcowych pokazów powróci na lotnisko EPML po 21 latach.

F-16 jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, wojskowych samolotów na świecie. Użytkowany jest w 26 krajach, w tym w Wojsku Polskim. Z biało-czerwoną szachownicą F16 latają od 2006 roku. F16 – to samolot wielozadaniowy zaprojektowany przez amerykańską wytwórnię General Dynamics. Od 1993 roku produkowany przez Lockheed Corporation (obecnie Lockheed Martin). Od drugiej połowy lat 70. XX wieku powstało prawie 4500 takich maszyn.

IV Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Mielcu odbędą się 28 lipca w godzinach od 10.00 – 22.00. Oprócz myśliwca F-16 na mieleckim niebie pojawią się m.in.: Artur Kielak na samolocie XA-41 wraz z maszyną Jak-3U, zespół akrobacyjny Firebird na samolocie Zlin 50LC i dwóch samolotach Extra 330, a także zespół Cellfast Flying Team z pokazem na samolotach wykorzystywanych m.in. do szkolenia lotniczego. Ponadto organizatorzy przygotowali koncerty muzyczne. Gwiazdą pokazów będzie Maryla Rodowicz oraz Dawid Kwiatkowski.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Podkarpackiego, Polskie Zakłady Lotnicze, Urząd Miejski w Mielcu oraz Lotnisko Mielec.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy