Reklama

Biznes

S19: opóźnienie w przetargu na projekt i budowę odcinka na północ od Niska

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 30.08.2017
34183_main
Share
Udostępnij

Do 15 września mają czas potencjalni wykonawcy na złożenie ofert w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 od granicy województw lubelskiego i podkarpackiego do Niska. Przetarg miał być rozstrzygnięty maju br. jednak GDDKiA zdecydowała się go przesunąć do 15 września. Prace na budowie odcinka powinny rozpocząć się w pierwszej połowie 2019 roku, a zakończyć w 2021 roku.

Joanna Rarus, rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA przyznała, że termin wydłużono z uwagi na konieczne dodatkowe uzgodnienia z Prokuratorią Generalną w zakresie wzorcowych dokumentów umowy. Mają one zabezpieczyć interesy Skarbu Państwa.

Przetarg został podzielony na trzy odcinki – Lasy Janowskie – Zdziary (o długości ok. 9,3 km), Zdziary – Rudnik nad Sanem (ok. 9 km) oraz Rudnik nad Sanem – Nisko Południe (6 km). – W pierwszym etapie przetargu o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oferty złożyło ponad 20 podmiotów. Mogły one składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na całość lub dowolnie wybraną ilość odcinków – mówi Joanna Rarus. – Po weryfikacji tych ofert GDDKiA zaprosiła 19 wykonawców do składania ofert na odcinki: Lasy Janowskie – Zdziary i Zdziary – Rudnik nad Sanem oraz 20 wykonawców na odcinek Rudnik nad Sanem – Nisko Południe.

O wyborze zadecydują kryteria ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji.

Odcinek powstanie w systemie "projektuj i buduj". Zadaniem wykonawców będzie zaprojektowanie poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Prace na budowie odcinka mogą rozpocząć się w pierwszej połowie 2019, a zakończyć w 2021. Dokładny koszt tej inwestycji będzie znany dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

S19 będzie częścią międzynarodowego szlaku Via Carpathia – będzie liczyć 609 kilometrów i biec od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku. W województwie podkarpackim S19 będzie liczyć ok. 169 km. Na razie gotowe są dwa jej fragmenty – Stobierna-węzeł Rzeszów Wschód i węzeł Rzeszów Zachód-Świlcza.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy