Reklama

Biznes

Nowoczesne kąpielisko na basenach ROSiR-u za 25 mln zł w 2018 roku

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 12.09.2016
29195_baseny-rosir
Share
Udostępnij
We wrześniu zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę odkrytych basenów ROSiR-u. Firma, którą w przetargu wybierze miasto, rozpocznie prace jeszcze pod koniec tego roku. Przebudowane baseny mają być nowoczesnym kąpieliskiem z wodnym placem zabaw dla najmłodszych oraz wodnymi atrakcjami: urządzeniami do masażu, gejzerem, sztuczną rzeką i ścianką do wspinaczki. Inwestycja ma kosztować nie więcej niż 25 mln zł i ma potrwać do 2018 roku, co oznacza, że przez cały 2017 rok, zespół basenów będzie zamknięty.

 

Będzie to pierwsza przebudowa w ciągu ponad 50-letniej historii rzeszowskich basenów. W tym czasie były one jedynie remontowane, choć ich stan pozostawia wiele do życzenia. Projekt przebudowy basenów, przygotowany kilka lat temu, został niedawno dopracowany (jeszcze raz przeliczono koszty inwestycji) i uaktualniony o nowocześniejsze rozwiązania. Urzędnicy miejscy podglądali m.in. baseny w Polsce – w Rybniku oraz Knurowie.

Stalowe niecki w brodzikach i basenach

Dotychczasowe niecki w brodziku i basenach zostaną wyburzone, a w ich miejsce zostaną włożone niecki ze stali nierdzewnej. Basen wyczynowy zachowa sportowe wymiary, czyli 50×21 metrów, zmieni się natomiast kształt basenu rekreacyjnego, który po przebudowie będzie nieregularny i będzie się do niego wchodzić schodkami. Basen rekreacyjny zostanie wyposażony w wodne atrakcje. Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, wylicza, że będą to m.in. urządzenia do masażu karku, gejzer powietrzny, sztuczna rzeka i siatka do wspinaczki. – Zamontowana zostanie także funkcjonująca tu od kilku lat zjeżdżalnia do wody, która jest w dobrym stanie. Jest to jeden z niewielu elementów dotychczasowego wyposażenia, który zostanie zachowany – mówi Maciej Chłodnicki.

Wodny plac zabaw dla dzieci w miejscu fontanny

Atrakcji doczekają się równie najmłodsi. W miejscu dotychczasowej fontanny powstanie wodny plac zabaw w kształcie okręgu, z rozmaitymi atrakcjami. – Będą to np. tunel z kręgów tryskających wodą, tryskające śmigło oraz galaretka wodna, czyli wbudowana w podłoże placu dysza, która wytryskiwać będzie wodę tworząc kielich. Będzie tam też wulkan, drzewko tryskające wodą, oraz wysoka na ponad trzy metry wodna palma, ponadto tzw. wodny pączek, czyli atrakcja z sześcioma dyszami wodnymi – tłumaczy Maciej Chłodnicki.

Wokół placu zostaną zamontowane siedziska, z których rodzice będą mogli obserwować bawiące się dzieci. Ponadto teren wokół brodzików i basenów zostanie wyłożony antypoślizgową sztuczną nawierzchnią.

Przebudowa basenów ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwa do 2018 roku. Oznacza to, że latem 2017 roku zespół basenów ROSiR będzie nieczynny.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy