Reklama

Biznes

Paris Air Show. Rzeszów i Podkarpacie promują się

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 16.06.2015
20173_IMG_1072
Share
Udostępnij
W Paryżu trwa jedna z największych imprez lotniczych na świecie. Na Paris Air Show swoje stoiska ma ok. 2,5 tysiąca wystawców, wśród nich wspólne 50-metrowe stoisko ma Województwo Podkarpackie, Rzeszów i Dolina Lotnicza. W imprezie udział bierze kilka firm z branży lotniczej, działających na Podkarpaciu, m.in. Hispano Suiza Polska z Sędziszowa Małopolskiego i Ultratech z Rzeszowa.
 
Targi rozpoczęły się w poniedziałek, 15 czerwca. Pierwsze dni przeznaczone są na zamknięte spotkania biznesowe dla firm i inwestorów, natomiast od czwartku (18 bm.) stoiska zostaną otwarte dla zwiedzających. Na podkarpackim stoisku wystawione są m.in. modele (skala 1:10) śmigłowca Black Hawk oraz samolotu M28, produkowane w PZL Mielec, elementy silników z WSK Rzeszów, a także mniejsze elementy wyposażenia samolotów z firmy Poltra ze Stalowej Woli. Otwarcia stoiska dokonał marszałek Władysław Ortyl w towarzystwie ambasadora Polski we Francji Andrzeja Byrta, wiceprezydenta Rzeszowa Stanisława Sienki oraz prezesa Doliny Lotniczej Marka Dareckiego.
 
Kluczowe są spotkania biznesowe
 
– Nie mogło nas tutaj zabraknąć. Naszą główną inteligentną specjalizacją jest lotnictwo i kosmonautyka. Paris Air Show to przede wszystkim spotkania biznesowe, którym poświęcone są pierwsze dni tej imprezy. Dla mnie szczególnie ważne były rozmowy z przedstawicielami Departament Handlu Międzynarodowego Stanu Waszyngton. To bardzo ważny i kluczowy dla nas partner. Po naszej wizycie w Chicago to ciąg dalszy starań samorządu województwa o jak najlepszą współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. Kierunek Amerykański jest dla nas priorytetowy – powiedział marszałek Władysław Ortyl.
 
Podczas otwarcia stoiska prezes Doliny Lotniczej Marek Darecki dokonał symbolicznego przyjęcia do klastra francuskiej firmy Mecafi. Przypomniał, że Dolina Lotnicza, mimo przegranego przetargu na śmigłowce wciąż bardzo dobrze się rozwija, a jej firmy planują utworzenie nowych miejsc pracy.
 
Marszałek spotkał się m.in. z przedstawicielami firm Hispano Suiza, Pratt&Whitney, Safran, Sikorsky Aircraft, a także z Urszulą Majorkiewicz, dyrektorem Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Francji.
 
Efektowne pokazy lotnicze
 
W targach biorą udział firmy z podkarpackiej branży lotniczej: Waldrex Sp. z o.o. Sp, k. z Mielca, P.P.H.U ?Royal Star? Krzysztof Pawełek z Dębicy, MB Aerospace z Rzeszowa, CAV Aerospace Limited Sp. z o.o., K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego Katarzyna Kordoń z Rzeszowa, PZL Mielec Sp. z o.o., Dioxid Sp. z o.o. z Krosna, Ultratech Sp. z o.o. z Rzeszowa, Iwamet Sp. z o.o. ze Stalowej Woli, Hispano Suiza Polska Sp. z o.o. z Sędziszowa Małopolskiego, El-Automatyka W. Daraż, M. Daraż z Rzeszowa oraz Stowarzyszenie Dolina Lotnicza.
 
Targom towarzyszą mu efektowne pokazy lotnicze. W programie lotów jest m.in. samolot Bombardier, w którym część silnika powstaje w Dolinie Lotniczej, a także produkowany w polskiej firmie Margański&Mysłowski Plauner Swift. 
 
 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy