Reklama

Biznes

Pomniki Czynu Rewolucyjnego …na sprzedaż

Katarzyna Grzebyk
Dodano: 04.08.2014
14058_Pomnik_Rzeszow_1
Share
Udostępnij
Z czym kojarzy się Rzeszów? Odpowiedź zwykle brzmi… Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Kiedy Agnieszka Dziunycz chciała kupić sobie pamiątkę z symbolem pomnika i w żadnym ze sklepów w Rzeszowie jej nie dostała, postanowiła założyć firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą gadżetów promocyjnych z wizerunkiem pomnika. W sprzedaży są już statuetki w kształcie pomnika oraz koszulki z jego logo, wkrótce będzie można kupić także breloczki, kubki oraz trójwymiarowe statuetki ze szkła.

– Odwiedzając sklepy z pamiątkami, zdziwiłam się, że nigdzie nie można kupić pamiątek z symbolem pomnika, skoro i mieszkańcy i turyści ciągle o nie pytają. Pomyślałam, że trzeba wypełnić tę lukę i tak powstał pomysł na statuetki oraz inne upominki – tłumaczy Agnieszka Dziunycz, właścicielka firmy ADPAM Agnieszka Dziunycz.
 
Aby móc wykorzystywać wizerunek rzeźby, potrzebna była zgoda jego autora, prof. Mariana Koniecznego. Profesor zgodził się, ale pod warunkiem, że najpierw zobaczy i zaakceptuje prototyp statuetek. Agnieszka Dziunycz od początku wiedziała, że muszą odróżniać się od taniej chińszczyzny i muszą być wykonane z materiałów wysokiej klasy. Wykonanie prototypu powierzyła Krzysztofowi Brzuzanowi, absolwentowi krakowskiej ASP, cenionemu artyście-rzeźbiarzowi, którego nazwisko już jest gwarantem jakości.
 
– Kiedy zaproponowałam mu współpracę, ucieszył się, że będzie mógł zrobić coś, co przed laty stworzył jego nauczyciel i mistrz, prof. Konieczny. Gdy prototyp był już gotowy, wspólnie z panem Krzysztofem Brzuzanem wybraliśmy się do prof. Koniecznego – opowiada Agnieszka Dziunycz. – Nasz pomysł zyskał akceptację, a profesor przekazał mi na wyłączność prawa autorskie do wykorzystywania wizerunku pomnika.
 
Na stronie www.pamiatki.rzeszow.pl w sprzedaży są statuetki w odlewie z brązu i aluminium o wysokości 25 cm. Są one dostępne na zamówienie; ponieważ są ciężkie i „dostojne”, produkowane są z myślą o wykorzystywaniu ich w kontaktach biznesowych albo w postaci nagród. Jest również wersja „tańsza i lżejsza” w odlewie z żywicy, o wysokości 25 i 15 cm wyprodukowana z myślą o turystach. – Dobór metali nie jest przypadkowy, odzwierciedlają one kolorystycznie pierwowzór – wyjaśnia Agnieszka Dziunycz.
 
Kupić można także koszulki w czterech wersjach kolorystycznych, przedstawiające logo pomnika w towarzystwie Wieży Eiffla i Statuy Wolności, co ma podkreślić rozpoznawalność Rzeszowa w świecie. – Bynajmniej nie jest to mój wymysł, z własnego doświadczenia wiem, że Rzeszów jest znany w świecie właśnie dzięki pomnikowi – dodaje.
 
Pamiątki z symbolem pomnika będzie można kupić w Podziemnej Trasie Turystycznej, sklepach z pamiątkami znajdujących się w centrum Rzeszowa oraz w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka. Wkrótce do sprzedaży trafią breloczki, kubki oraz trójwymiarowe statuetki ze szkła, ale właścicielka firmy ma jeszcze dużo pomysłów na wykorzystanie symbolu pomnika. 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy