Reklama

Biznes

W Rzeszowie weekend z Targami Budownictwa. 17-18 września

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 14.09.2022
66872_targi
Share
Udostępnij
Najstarsza impreza branży budowalnej i wykończeniowej na Podkarpaciu wraca do Rzeszowa. 26. Targi Budownictwa Expo Dom odbędą się 17-18 września 2022 r. w Hali Podpromie. A na nich: nowości produktowe i rabaty, porady w ramach Dnia Otwartego Inżyniera Budownictwa oraz okazja do rozmowy z Dominikiem Strzelcem, znanym z programów telewizyjnych „Odlotowy ogród” w stacji TTV, a obecnie „Polowanie na ogród” w HGTV Polska. Start w sobotę, 17 września, w godz. 10.00 – 18.00 oraz w niedzielę, 18 września, w godz. 10.00 – 17.00. Bilet wstępu kosztuje 10 zł, dzieci do lat 12 wchodzą za darmo.
 
Organizowane od dwóch dekad Targi Budownictwa Expo Dom to ciesząca się największym zainteresowaniem wystawców i zwiedzających impreza targowa na Podkarpaciu. Impreza wraca do Rzeszowa po dwóch latach wymuszonej pandemią przerwy. To okazja, by zapoznać się z najnowszą ofertą, porównać ceny, które w czasie gospodarczych zawirowań ulegają dynamicznym zmianom – kiedy jedne materiały drożeją, inne, jak np. stal, stają się tańsze.

Stoiska przygotowują m.in. producenci pokryć dachowych i okien, mebli i materiałów wykończeniowych, czy kostki brukowej, branża grzewcza i firmy oferujące rozwiązania w zakresie odnawialnych źródeł energii, jak pompy ciepła, fotowoltaikę, ale także systemy ociepleń. Na placu przed Halą Podpromie będzie można przyjrzeć się nowoczesnym kotłom i piecom, oraz coraz modniejszym saunom i baniom ogrodowym, a także ekonomicznym domom modułowym. Ofertę mieszkań przygotowują zaproszeni na targi deweloperzy. Do grona wystawców dołączyły także znane hipermarkety budowlane.

Konsultacje z gwiazdą programów ogrodniczych
 
Na stoisku firmy Pebia, która oferuje kostkę brukową, przez całą niedzielę gościł będzie znany z programów telewizyjnych Dominik Strzelec, który jest ambasadorem tej marki. Oceniał pracę fachowców w programie „Usterka”. Projektował „Odlotowy ogród” w stacji TTV, a teraz w HGTV Polska urządza „Polowanie na ogród”. Będzie podpowiadał rozwiązania także zwiedzającym targi w Rzeszowie. Nie będzie to jedyna gwiazda obecna na Expo Dom. Stoisko marki Kowalski Okna odwiedzi bokser Łukasz Różański, sponsorowany przez tę firmę. Będzie więc okazja zdobyć autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 
 
– Porady i premiery produktów, rabaty i atrakcyjne „targowe” cenniki to wszystko będzie mógł klient znaleźć na stoiskach. Bezpośrednie rozmowy ze zwiedzającymi cenią sobie również wystawcy, bo to okazja, by poznać oczekiwania kupujących, a także przekonać ich do swojej oferty. Expo Dom daje także możliwość nawiązywania współpracy B2B, a także zdobycia prestiżowego wyróżnienia, które  przyznawane jest od pierwszej edycji targów – w tym roku znów wręczymy Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budownictwa. Nagrodzone firmy otrzymają satutetki i dyplomy – informuje Monika Sztaba-Ćwiąkała, starszy menedżer projektu w firmie MTR. Międzynarodowe Targi Budownictwa, organizującej targi już o raz 26.
 
Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa
 
Wydarzeniu Expo Dom tradycyjnie już towarzyszy Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, która przygotowuje specjalne stoisko na Hali Podpromie.
 
– Podczas targów organizujemy Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. To część ogólnopolskiej akcji, która trwa przez trzy miesiące, a w Rzeszowie odbędzie właśnie w trakcie targów Expo Dom. Inżynierowie budownictwa, specjaliści w różnych dziedzinach będą na naszym stoisko udzielać porad osobom planujący inwestycje budowlane. Od prostych odpowiedzi, czy np. dany projekt zmieści się na działce, jak rozpocząć budowę po pytania dotyczące wyboru systemu ogrzewania, pomp ciepła czy fotowoltaiki – podaje przykłady Grzegorz Dubik, przewodniczący Okręgowej Rady Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Na swoje stoisko Izba zaprosi także koła naukowe Politechniki Rzeszowskiej oraz Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, które będą prezentować ciekawe projekty studentów, iluminacje, zabawki. – Przez dwa targowe dni na naszym stoisku nie zabraknie zatem okazji do rozmów z fachowcami, jak i atrakcji związanych z projektowaniem – podsumowuje Grzegorz Dubik. 
 
26. Targi Budownictwa Expo Dom można zwiedzać w sobotę, 17 września, w godz. 10.00 – 18.00 oraz w niedzielę, 18 września, w godz. 10.00 – 17.00. Bilet wstępu kosztuje 10 zł, a darmowe zaproszenie można otrzymać w marketach budowlanych OBI i Leroy Merlin w Rzeszowie i Krasnem, które są partnerami Targów. Dzieci w wieku do lat 12 wchodzą gratis.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy