Reklama

Biznes

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Będą utrudnienia w ruchu i zamknięty parking przed cmentarzem

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 31.08.2022
66384_ratusz
Share
Udostępnij
W związku z uroczystościami pogrzebowymi byłego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, w piątek, 2 września, pomiędzy godziną 12.00 a 17.00 ruch w mieście może być utrudniony. 2 września nie będzie też możliwości zaparkowania na parkingu przed cmentarzem Wilkowyja. Obok Katedry Rzeszowskiej,  na prawym pasie ulicy Sikorskiego, na mieszkańców będzie czekało 15 oznakowanych autobusów, którymi bezpłatnie będzie można przejechać spod Katedry na cmentarz i z powrotem. 
 
– Utrudnienia mogą dotyczyć szczególnie okolic cmentarzy, Katedry Rzeszowskiej i  trasy przejazdu konduktu żałobnego. Po mszy, kondukt żałobny przejedzie na cmentarz komunalny Wilkowyja. Trasa przejazdu konduktu: ul. Sikorskiego, Armii Krajowej, rondo Pobitno, ul. Lwowska, ul. Cienista – mówi Marzena Kłeczek-Krawiec z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
 
Informujemy Ratusz, że ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w Katedrze Rzeszowskiej, dla mieszkańców, którzy będą chcieli wziąć udział w mszy świętej, zostaną ustawione dwa telebimy. Jeden przed Katedrą, drugi w Parku Papieskim. Władze Rzeszowa proszę też, by mieszkańców, którzy chcą wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Prezydenta nie przyjeżdżali własnymi samochodami, ale skorzystali z komunikacji miejskiej.
 
Obok Katedry Rzeszowskiej,  na prawym pasie ulicy Sikorskiego, na mieszkańców będzie czekało 15 oznakowanych autobusów, którymi bezpłatnie będzie można przejechać spod Katedry na cmentarz i z powrotem. 
 
Do piątku jest też możliwość wpisania się do księgi kondolencyjnej, która znajduje się w Ratuszu. Wpisywać można się od godziny 7:30 do 18:00. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy