Reklama

Biznes

Rzeszów w żałobie. W ratuszu księga kondolencyjna

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 29.08.2022
66354_ferenc
Share
Udostępnij
Od godz. 14.00 w rzeszowskim Ratuszu będzie można wpisywać się do księgi kondolencyjnej po śmierci Tadeusza Ferenca. Od niedzieli, kiedy podano informacje o śmierci byłego prezydenta Rzeszowa, także flagi na wszystkich budynkach urzędu miasta są opuszczone lub przepasane kirem. 
 
Tadeusz Ferenc zmarł 27 sierpnia w sobotni wieczór w rzeszowskim szpitalu. Miał 82 lata. Ta informacja powitała mieszkańców Rzeszowa w niedzielny poranek we wszystkich mediach. Podano ją także na profilu Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Twitterze. 
 
„Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu wybitnego polityka samorządowego Tadeusza Ferenca. Przez lata służby publicznej, jako Prezydent Rzeszowa, zmienił oblicze Miasta, łącząc jego tradycyjne piękno z nowoczesnością. Pozostawia trwały wkład w rozwój samorządu w Polsce. R.I.P.” – napisał prezydent Andrzej Duda, żegnając byłego prezydenta Rzeszowa.
 
Tadeusz Ferenc był jednym z najbardziej znanych polskich samorządowców. Rządził Rzeszowem przez niemal pięć kadencji. Tę ostatnią, po chorobie spowodowanej wirusem Covid-19, zakończył wcześniej, składając rezygnację z funkcji w lutym 2021 roku. Jego śmierć wielu mieszkańców utożsamia z końcem pewnej epoki. I zapewne wielu zechce się wpisać do księgi kondolencyjnej, która od godz. 14.00 w poniedziałek zostaje wyłożona w ratuszu.
 
Ponadto na znak żałoby, na budynkach Urzędu Miasta Rzeszowa i miejskich jednostek organizacyjnych, flagi miasta są opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem.

– Po rozmowie z Rodziną zmarłego Prezydenta, ale również władzami państwowymi, ustaliliśmy, że wkrótce podamy informacje odnośnie szczegółów uroczystości pogrzebowych – informuje rzeszowski ratusz.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy