Reklama

Biznes

Łącznik połączy ul. Podkarpacką z węzłem S19 w Kielanówce

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 14.03.2014
11345_11166_gl2
Share
Udostępnij
Na ponad 100 mln zł rzecznik prezydenta Rzeszowa szacuje koszt budowy dwóch odcinków drogi, która połączy ul. Podkarpacką z węzłem S19 w Kielanówce.
 
Jest to wspólne przedsięwzięcie miasta i samorządu wojewódzkiego, przy czym – jak informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa – na mocy umowy z marszałkiem województwa, oba odcinki: od ul. Podkarpackiej do granic miasta i od granic miasta do węzła w Kielanówce, realizowałoby miasto, natomiast samorząd wojewódzki sfinansowałby budowę tego drugiego odcinka. 
 
Rzecznik prezydenta Rzeszowa informuje, że miasto ma już gotową dokumentację obu odcinków, ale prace chce skoordynować z realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad odcinkiem S19 od węzła Świlcza do węzła Kielanówka. – W momencie, gdy GDDKiA będzie gotowa do rozpoczęcia budowy, ogłosimy przetarg na budowę tych dwóch odcinków w systemie „wybuduj” – informuje Maciej Chłodnicki. Koszt wybudowania odcinków drogi od ul. Przemysłowej do Kielanówki wyniesie, jego zdaniem, ponad 100 mln zł. Rzecznik szacuje, że prace rozpoczną się najwcześniej pod koniec, a najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.
 
Jak nas poinformowała Joanna Rarus, rzecznik rzeszowskiego oddziału GDDKiA, w ramach przetargu została wyłoniona najkorzystniejsza oferta na kontynuację projektowania i budowę odcinka S19 od węzła Świlcza do węzła Kielanówka. Jej wartość wynosi 342,5 mln zł, a ofertę złożyło konsorcjum firm Eurovia Polska SA i Warbud SA. Obecnie dokumenty z postępowania przetargowego zostały przekazane do kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. W przypadku pozytywnego wyniku kontroli, zostanie podpisana umowa z wykonawcą.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy