Reklama

Biznes

Rzeszów w 2014 roku. Debata BIZNESiSTYL.pl “Na żywo”

Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 04.01.2014
BiS Na Żywo - ikona wpisu
Share
Udostępnij
“Rzeszów ma w sobie coś!” – przekonywał w ostatnim numerze VIP-a Bogusław Kotula, pisarz, gawędziarz, człowiek, który w swoich książkach stara się zachować dla potomnych niepowtarzalne “wczoraj i dziś” miasta nad Wisłokiem. I coś w tym jest. 180-tysięczny Rzeszów, z ponad miliardowym budżetem, potrafi ująć przyjezdnych nie tylko swoim urokiem, ale także tym, że sporo tu się dzieje. O tym, co się będzie działo w mieście, a zwłaszcza w miejskich inwestycjach, w dopiero co rozpoczętym 2014 roku, będziemy rozmawiać podczas kolejnej debaty z cyklu BIZNESiSTYL.pl “Na Żywo”. Naszymi gośćmi będą osoby, które o sprawach miasta wiedzą (prawie) wszystko: Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa; Andrzej Dec, radny PO, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i Jerzy Cypryś, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta. Debata odbędzie się 14 stycznia (wtorek) o godz. 18 w Starym Browarze Rzeszowskim na Rynku w Rzeszowie. Wstęp wolny.
 
Już od roku zapraszamy Państwa do dyskusji w ramach spotkań, które organizujemy pod szyldem BIZNESiSTYL.pl „Na Żywo. Styczniowe spotkanie będzie już ósmym.
 
 “W 2003 roku budżet miasta wynosił ok. 370 mln zł, z czego na inwestycje przeznaczano ok. 50 mln zł. W tym roku budżet to 1,2 mld zł, z czego na inwestycje przeznaczyliśmy ok. 350 mln zł” – podsumowywał w ostatnim numerze VIP-a rok 2013 prezydent Tadeusz Ferenc. 
 
Rok 2014 zapowiada się jeszcze lepiej. Miasto chce przeznaczyć ponad 400 mln zł na inwestycje. Jakie przedsięwzięcia znajdują się na tej liście? Które spośród nich miasto traktuje priorytetowo? Jakie nowe obiekty wzbogacą przestrzeń miejską? Jakie czekają nas utrudnienia? Czy ten wybór, który został zmaterializowany w budżecie miasta na rok 2014, jest trafny? A może miasto miało pilniejsze potrzeby, które jednak nie będą w tym roku realizowane? Dlaczego nie doczekała się realizacji inicjatywa przeznaczenia 5 mln zł na inwestycje w ramach tzw. budżetu obywatelskiego? To tylko niektóre z problemów, o których chcemy rozmawiać z naszymi gośćmi.
 
Będziemy także próbować spojrzeć na Rzeszów szerzej i zapytać naszych rozmówców o ich wizję, jakim miastem powinien być Rzeszów i czy rozwija się właśnie w tym kierunku.
 
Do dyskusji zaprosiliśmy osoby, które z tematyką miejską są od lat za pan brat:
  • Marka Ustrobińskiego, zastępcę prezydenta Rzeszowa (od dwóch kadencji), odpowiedzialnego za sprawy inwestycji;
  • Andrzeja Deca (PO), długoletniego przewodniczącego Rady Miasta, “człowieka środka”, próbującego ważyć w Radzie różne racje;
  • Jerzego Cyprysia – szefa klubu radnych PiS, kandydata tej partii na prezydenta Rzeszowa w 2010 r., zdecydowanego krytyka poczynań obecnych władz miasta.
Po spotkaniu relacja słowno-fotograficzna na portalu BIZNESiSTYL.pl oraz na łamach magazynu VIP Biznes&Styl. Zapraszamy Państwa, którym sprawy Rzeszowa nie są obojętne, do licznego i aktywnego udziału w spotkaniu.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy