Reklama

Biznes

PORADNIK II – Jak zgłosić się jako Dostawca Usług?

materiał partnera
Dodano: 29.12.2021
58756_projekt_graficzny-2_banery-_publikacja_poradnik_ii_750x400_1
Share
Udostępnij
TWÓJ BIZNES. TWÓJ ROZWÓJ.
Rozwiń swoją firmę z Podkarpacką Platformą Wsparcia Biznesu.
 
Projekt "Podkarpacka Platforma Wsparcia Biznesu” realizowany przez Województwo Podkarpackie w partnerstwie z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ma za zadanie zwiększyć konkurencyjność podkarpackich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. 
 
Na stronie www.ppwb.pl trwa nabór zarówno na przedsiębiorców poszukujących innowacyjnych usług, jak i na dostawców tychże usług. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak zostać Dostawcą Usług w Projekcie i oferować usługi swojej firmy na portalu PPWB.
 
Dostawcą Usług (DU) może zostać Instytucja Otoczenia Biznesu (IOB) po zakwalifikowaniu przez Administratora do świadczenia usług na rzecz MŚP z województwa podkarpackiego w ramach projektu i zarejestrowana na Platformie ppwb.pl.
 
Do Instytucji Otoczenia Biznesu zaliczamy przede wszystkim: agencje rozwoju regionalnego i lokalnego, ośrodki wspierania przedsiębiorczości (biznesu), centra przedsiębiorczości, izby przemy-słowo-handlowe, izby rzemieślnicze, fundusze, organizacje reprezentujące przedsiębiorców, klastry, instytucje proinnowacyjne działające na rzecz innowacyjności, centra transferu technologii, instytuty i ośrodki badawczo-rozwojowe, inkubatory przedsiębiorczości, inkubatory technologiczne, parki naukowo- technologiczne, parki przemysłowe.
 
 
ETAPY KWALIFIKACJI DOSTAWCÓW USŁUG (IOB) W RAMACH PROJEKTU 

Nabór wniosków o kwalifikację Dostawcy Usług (IOB)
 
Nabór Dostawców Usług ma charakter ciągły. Mogą w nim brać udział firmy z Polski i z zagranicy, posiadające status Instytucji Otoczenia Biznesu (IOB), a rejestracja odbywa się na stronie www.ppwb.pl.
 
IOB składa wniosek o kwalifikację Dostawcy Usług i jednocześnie zobowiązany jest do zgłoszenia do walidacji minimum jednej, a maksymalnie trzech usług, które zamierza świadczyć w ramach projektu. 
IOB ubiegający się o kwalifikację Dostawcy Usług powinien do wniosku załączyć komplet wymaganych dokumentów (m.in. uzupełniony formularz wniosku o kwalifikację oraz formularz zgłoszenia usługi). Wnioski należy składać zarówno w formie pisemnej – wysyłając dokumenty na adres Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, jak i w formie elektronicznej – poprzez stronę www.ppwb.pl.
 
Ocena wniosków o kwalifikację Dostawcy Usług (IOB) 
 
Weryfikacja zgłoszeń IOB obejmuje najpierw ocenę formalną, a następnie ocenę merytoryczną. Kryteria formalne dotyczą między innymi: prawidłowo wypełnionego i złożonego wniosku, kompletnej dokumentacji, prowadzenia działalności przez okres minimum 3 miesięcy przed złożeniem wniosku o kwalifikację DU. Obowiązkowo IOB zgłasza min. 1 usługę, która będzie dostępna za pośrednictwem PPWB.
 
Kryteria merytoryczne dotyczą m.in. wymogu: posiadania potencjału technicznego, ekonomicznego i kadrowego niezbędnego do należytego świadczenia usługi oraz udokumentowania doświadczenia w zakresie usług rozwojowych świadczonych na rzecz MŚP.
Weryfikację wniosków o kwalifikację Dostawców Usług przeprowadza Komisja Kwalifikacyjna, która może skorzystać z opinii Niezależnego Doradcy.
 
Zgłaszane usługi również podlegają weryfikacji. Administrator Platformy służy pomocą w zdefiniowaniu i zaprojektowaniu usługi przed jej zgłoszeniem do Platformy. Może do tego procesu również zaangażować Niezależnego Doradcę. Zgłoszenie usługi należy złożyć poprzez stronę www.ppwb.pl.
 
Wpis do Wykazu DU 
 
Pozytywna ocena wniosku o kwalifikację IOB skutkuje wpisaniem podmiotu do Katalogu Dostawców Usług, w którym znajdują się: dane identyfikujące firmę oraz informacje na temat oferowanych przez nią usług. Wykaz zakwalifikowanych Dostawców Usług znajduje się na stronie www.ppwb.pl. 
 
Po wpisaniu do Katalogu DU, IOB mogą oferować zgłoszone usługi za pośrednictwem PPWB. Przedsiębiorcy w ramach Podkarpackiej Platformy Wsparcia Biznesu mogą otrzymać nawet 90% dofinansowania na zakupioną usługę wspierającą rozwój ich biznesu.
 
Po uzyskaniu kwalifikacji każdy IOB znajdujący się w Katalogu Dostawców Usług może zgłaszać na bieżąco kolejne usługi (na etapie kwalifikacji można zgłosić maksymalnie 3 usługi). Nie ma górnego limitu liczby usług, które jedna firma może zgłosić i świadczyć w ramach projektu.
 
 
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy