Reklama

Biznes

Kryzys w Polsce i na Podkarpaciu. Debata BIZNESiSTYL.pl “Na Żywo”

Aneta Gieroń
Dodano: 01.09.2013
6929_Na-zywo-6-zapowiedz
Share
Udostępnij
Dr Krzysztof Kaszuba, ekonomista, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie, współorganizator rankingu Złotej Setki Największych Firm Podkarpacia oraz Barbara Kuźniar-Jabłczyńska, była wieloletnia prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, obecnie dyrektor Wydziału Certyfikacji i Funduszy Europejskich w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim będą gośćmi debaty, w ramach cyklu spotkań BIZNESiSTYL.pl „Na Żywo”, która 9 września (w poniedziałek) o godzinie 18. odbędzie się w restauracji Oranżeria w "Hotelu Rzeszów" w Rzeszowie. Wstęp wolny.
 
Od początku roku zapraszamy wszystkich Państwa do dyskusji w ramach spotkań, jakie organizujemy pod szyldem BIZNESiSTYL.pl „Na Żywo”, a we wrześniu spotkamy się już po raz szósty. Tym razem będzie o biznesie, gospodarce, pieniądzach, kryzysie, czyli o tym wszystkim, co dotyczy każdego z nas, zarówno w wymiarze obywatelskim, jako mieszkańców Polski, jak i w wymiarze bardzo osobistym, bo każdy z nas jest odpowiedzialny za swój prywatny, domowy budżet. Będzie okazja, by porozmawiać o tym, jak to, co dzieje się w gospodarce światowej, a co za tym idzie polskiej, przekłada się na kondycję finansową zarówno firm działających na Podkarpaciu, jak i samych mieszkańców naszego regionu.
 
W powszechnej świadomości słowo kryzys na dobre zagościło pod koniec 2008 roku, po spektakularnym i bardzo medialnym bankructwie amerykańskiego banku Lehman Brothers i od tego czasu towarzyszy nam nieustanie. Rok 2013 dla polskiej gospodarki okazuje się najtrudniejszym od lat. Tempo wzrostu gospodarczego w pierwszym półroczu wyniosło 0,9 proc. PKB i było dwa razy niższe niż pierwotnie zakładał rząd mówiąc o wzroście gospodarczym w 2013 roku na poziomie 2,2 proc. PKB. Ten rok jest też rokiem znacznego wzrostu bezrobocia i liczby bankrutujących firm w stosunku do 2012 roku.
 
Czy będzie lepiej? Wszyscy mają taką nadzieję, ale czy nie są to tylko pobożne życzenia?! Widać pierwsze zwiastuny ożywienia gospodarczego w USA i Europie Zachodnie, co się przekłada na wzrost optymizmu gospodarczego także w Polsce. Na pewno świeży dopływ unijnych pieniędzy do Polski od drugiej połowy 2014 roku w ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020 pozwalają liczyć na to, że może będzie lepiej. Tylko co to oznacza dla statystycznego Kowalskiego, w dodatku mieszkańca Podkarpacia?
 
Do dyskusji zaprosiliśmy osoby, które o gospodarce, finansach, przedsiębiorczości zwłaszcza na Podkarpaciu i w Rzeszowie wiedzą dużo. Od lat analizują rynki finansowe, inwestycje w naszym regionie, politykę władz samorządowych.
 
Dr Krzysztof Kaszuba był świadkiem tworzenia się największych firm w naszym regionie, m.in. Nowego Stylu i Asseco Poland, od wielu lat obserwuje, co dzieje się w polskiej i podkarpackiej gospodarce, jest współorganizatorem rankingu Złotej Setki Największych Firm Podkarpacia.  

Barbara Kuźniar-Jabłczyńska przez kilkanaście lat była prezesem Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, obecnie dyrektor Wydziału Certyfikacji i Funduszy Europejskich w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim na bieżąco śledzi i analizuje kondycję finansową i technologiczną podkarpackich firm. Była też realizatorką wielu projektów związanych z funduszami zewnętrznymi pochodzącymi z Unii Europejskiej i Banku Światowego. 
 
Po spotkaniu relacja słowno-fotograficzna na portalu BIZNESiSTYL.pl oraz na łamach magazynu VIP Biznes&Styl.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy