Reklama

Biznes

Amerykańska firma Sherwin-Williams i praca w Rzeszowie

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 27.07.2023
Fot. Adam Lampart/ Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Adam Lampart/ Urząd Miasta Rzeszowa
Share
Udostępnij

Firma Sherwin-Williams, amerykański producent farb, emalii, produktów powłokowych i lakierów przemysłowych otwiera w Rzeszowie swoje biuro. W pierwszym etapie zatrudni około 100 osób.

Produkty Sherwin-Williams mają zastosowanie przede wszystkim w przemyśle ciężkim. Jednym z najbardziej znanym klientów firmy jest globalny producent ciężkiego, profesjonalnego sprzętu budowlanego, firma Caterpillar. Wszystkie jego produkty w charakterystycznych żółto-czarnych barwach pokrywane są właśnie specjalistycznymi produktami powłokowymi firm Sherwin-Williams.

Teraz jego przedstawiciele podjęli decyzję o utworzeniu w Rzeszowie Shared Service-u, który będzie zatrudniał handlowców i specjalistów ds. obsługi klienta. Rzeszowskie biuro Sherwin-Williams znajdować się będzie w budynku SkyRes przy ul. Warszawskiej. Firma wynajęła w pierwszej fazie 1000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej i planuje zatrudnić 100 osób (praca głównie w języku angielskim, ale również m.in. w hiszpańskim, włoskim, niemieckim) z opcją na dalszy wzrost zatrudnienia. W środę biuro zostało oficjalnie otwarte.

Sherwin-Williams w Rzeszowie

Sherwin-Williams został założony w Cleveland w Stanach Zjednoczonych w 1866 roku. Przedsiębiorstwo produkuje produkty dla branż: lotniczej i kosmicznej, samochodowej, stoczniowej, dysponuje specjalistycznymi seriami produktów dedykowanych do przemysłu ciężkiego ogólnego, przemysłu drzewnego, jak również opakowaniowego. W Polsce przedsiębiorstwo posiada zakład produkcyjny w Głuchowie k. Poznania oraz oddział handlowy w Dębicy.

– Miejsce, w którym się dzisiaj znajdujemy, to wizytówka Rzeszowa w kontekście nowoczesnych usług dla biznesu. Współpracujemy ze SKYRES w zakresie przyciągania nowych inwestorów z tej branży. Bierzemy także wspólnie udział w wydarzeniach branżowych, takich jak ABSL Summit. Z pewnością będziemy się chwalić faktem, że wielki Sherwin-Williams wybrał Rzeszów – powiedział Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa podczas uroczystego otwarcia rzeszowskiego biura firmy.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy