Reklama

Automoto

Elektryczne modele Mercedes-Benz z rodziny EQE i EQS z pakietem serwisowym w cenie samochodu

Źródło: Mercedes-Benz Polska
Dodano: 20.06.2024
Mercedes-Benz
Mercedes-Benz
Share
Udostępnij
  • Uproszczone wymogi serwisowe samochodów elektrycznych przekładają się na niższe koszty eksploatacji Mercedes-Benz oferuje szeroką gamę pakietów serwisowych z wykorzystaniem oryginalnych części;
  • Historia serwisowa z wizytami w autoryzowanych stacjach korzystnie wpływa na utrzymanie wartości samochodu
  • Nabywcy modeli z rodziny EQE i EQS bezpłatnie otrzymują teraz Zintegrowany Pakiet Serwisowy na okres 6 lat lub 90 000 km (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Samochody elektryczne oferują liczne zalety eksploatacyjne. Płynnie działający, niemal bezgłośny napęd natychmiastowo oddaje moc, a w konfiguracji 4×4 zapewnia precyzyjny, błyskawiczny rozkład momentu obrotowego. W optymalnym scenariuszu, przy większości ładowań w domowych warunkach, koszty paliwa – czyli prądu – są wyjątkowo niskie, a uzupełnianie energii odbywa się niejako przy okazji, bez potrzeby wizyt na stacji paliw.

Dodatkowym atutem jest uproszczony zakres obsługi serwisowej, w tym ograniczone zużycie elementów układu hamulcowego. Z uwagi na brak wielu komponentów serwisowanie aut elektrycznych jest prostsze i tańsze niż pojazdów spalinowych, nie wymaga m.in. wymiany szeregu płynów eksploatacyjnych. Teraz nabywcy elektrycznych modeli Mercedes-Benz klas wyższej i luksusowej: EQE, EQE SUV, EQS oraz EQS SUV bezpłatnie otrzymują Zintegrowany Pakiet Serwisowy ważny przez 6 lat lub 90 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Zarówno nabywcom modeli spalinowych, hybrydowych, jak i elektrycznych Mercedes-Benz oferuje korzystnie skalkulowane pakiety serwisowe, które łączą najwyższą jakość usług z przewidywalnością kosztów. Historia serwisowania w autoryzowanych placówkach pozytywnie wpływa na atrakcyjność samochodu przy ewentualnej odsprzedaży oraz utrzymanie jego wartości na rynku wtórnym. Do wyboru są nawet pakiety przedłużające gwarancję, które zabezpieczają przed nieprzewidywalnymi kosztami napraw po wygaśnięciu gwarancji producenta. Pakiet gwarancyjny obejmuje prawie wszystkie elementy elektryczne, hydrauliczne i mechaniczne, a naprawy wykonywane są z wykorzystaniem oryginalnych części Mercedes-Benz. Bardziej szczegółowe informacje na temat poszczególnych pakietów można znaleźć na stronie: https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/services/integrated-service-package.html.

Teraz nabywcy elektrycznych modeli Mercedes-Benz klas wyższej i luksusowej: EQE, EQE SUV, EQS oraz EQS SUV (w tym Mercedes-Maybach) wyprodukowane od 2024 r. mogą liczyć na dodatkową korzyść w postaci bezpłatnego Zintegrowanego Pakietu Serwisowego. Obejmuje on trzy przeglądy wraz z niezbędnymi pracami serwisowymi przeprowadzanymi zgodnie z wytycznymi producenta, w okresie do 6 lat lub do przebiegu 90 000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

W ramach prac serwisowych, wykonywanych z użyciem oryginalnych części Mercedes-Benz, wykwalifikowani technicy sprawdzą wszystkie układy, elementy i systemy wskazane w elektronicznej karcie przeglądowej, elementy związane z bezpieczeństwem oraz komponenty elektryczne, w tym akumulator wysokiego napięcia, a także wymienią filtry kabinowe i płyn hamulcowy (co 2 lata). W zależności od wyposażenia zakres prac obejmuje też szereg detali, jak sprawdzenie i nasmarowanie prowadnic okna dachowego, sprawdzenie poprawności działania haka holowniczego czy wymiana filtra HEPA. W ramach pakietu dostępne jest też proaktywne proponowanie terminów przeglądu za pośrednictwem Mercedes me connect.

Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu i Serwisu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online

Foto. Mercedes-Benz Polska

Czytaj także:

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy