Reklama

Automoto

MAZDA CX-5. Elegancja i przestronność SUVA, dusza samochodu sportowego.

Mazda Polska / AC
Dodano: 23.01.2023
71129_tyt_2-resizer-750q75
Share
Udostępnij

 W styczniu w autoryzowanych salonach Mazdy, klienci skorzystać mogą z okazji jazd próbnych modelem CX-5. Ten cieszący się ogromną popularnością kultowy SUV jest teraz dostępny od ręki. Warto poznać jego historię i rozwiązania, które  

przekonały innych do zakupu.

 

Historia sukcesu MAZDY CX-5 tworzenie ikony

W 2010 roku, kiedy Mazda zaprezentowała Shinari – czterodrzwiowe sportowe coupe – ujawniła również swoją nową filozofię projektowania Kodo – dusza ruchu. Ta stylistyka została włączona do jej kolejnej koncepcji, kompaktowego crossovera SUV Minagi, który zwrócił również uwagę opinii publicznej na nowy zestaw technologii Skyactiv Mazdy. Wkrótce potem pojawiła się wieloktornie nagradzana Mazda CX-5, która zadebiutowała na Salonie Samochodowym we Frankfurcie w 2011 roku. Połaczył atrybuty Kodo i Skyactiv i wyznaczył nowy plan na przyszłość firmy.

WIODĄCY PROJEKT

„Stworzenie SUV-a, który byłby atrakcyjny na całym świecie, było trudnym zadaniem”, wspomina Masashi Nakayama, dyrektor generalny działu projektowego Mazdy, który zaprojektował oryginalną CX-5. „Ale postawiliśmy sobie wyzwanie, łącząc sprzeczne elementy stylistyczne i dodając sportowe komponenty do SUV-a, tworząc pojazd, który można nazwać„ segmentem CX-5 ”.
CX-5 drugiej generacji został wprowadzony na rynek w 2017 roku. Shinichi Isayama, główny projektant, mówi, że projekt opierał się na kluczowych cechach oryginalnego samochodu, takich jak oszałamiający wygląd zewnętrzny i wysokiej jakości wnętrze, i ewoluował. „Myślę, że klienci Mazdy rozumieją i kochają emocjonalną wartość projektu CX-5. Jestem niesamowicie dumny, że odegrałem rolę w projektowaniu i rozwoju samochodu”.

Nakayama zauważa, że najnowszy model, CX-5 2022, ma to samo DNA, co jego poprzednik. „Nie chcieliśmy zmieniać części projektu, które rezonują z naszymi klientami, ale zamiast tego udoskonalić charakterystyczny wygląd, aby uwydatnić jego unikalną formę, zwłaszcza z przodu samochodu”.

Weźmy na przykład reflektory. Takanori Tsubaki, główny projektant najnowszego modelu, mówi, że ich kształt ma swój cel. „Zamontowaliśmy wydłużone reflektory, które wzmacniają poczucie siły samochodu, a także zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo na drodze w nocy dzięki mocnym adaptacyjnym reflektorom LED”. Poświadczenia projektowe CX-5 rozciągają się nawet na lakier. Był to pierwszy pojazd, w którym zastosowano Soul Red Crystal, który stał się synonimem Mazdy. A zaktualizowany model dodaje teraz zupełnie nową opcję kolorystyczną: Zircon Sand Metallic.

NAGRODY I MIĘDZYNARODOWE UZNANIE

CX-5 to najlepiej sprzedająca się Mazda na świecie. Zdobył ponad 100 nagród na całym świecie, zdobywając 45 wyróżnień w samym tylko roku premiery. A jego poświadczenia w zakresie bezpieczeństwa obejmują ocenę TOP SAFETY PICK przyznawaną corocznie od 2012 r. przez Insurance Institute for Highway Safety. Inne wybitne osiągnięcia obejmują WWCOTY Family Car of the Year (2017) oraz dwie bardzo pożądane nagrody dla najlepszego nowego małego pojazdu użytkowego (2018) i najlepszego nowego średniej wielkości pojazdu użytkowego (2019) przyznane przez Automobile Journalists Association of Canada. W Europie CX-5 został wybrany najlepszym w teście w kategorii SUV-ów klasy średniej w corocznym przewodniku samochodowym Holenderskiego Stowarzyszenia Konsumentów (2015), pokonując dziewięciu innych konkurentów do tytułu.

WYMAGAJĄCA KONWENCJA

Od walki z żywiołami w Chile po eksplorację Wietnamu na uboczu i poza nim, CX-5 udowodnił, że poradzi sobie w każdym terenie. W 2019 roku flota CX-5 wyruszyła ze Szwecji, przemierzając lód i śnieg, by dotrzeć do Przylądka Północnego w Norwegii, najbardziej wysuniętego na północ punktu Europy kontynentalnej. Mazda została także pierwszym producentem samochodów, który pokonał zamarznięte jezioro Bajkał na Syberii – najstarsze i najgłębsze jezioro świata – w CX-5. Niedawno ten kompaktowy SUV odniósł sukces w teście wytrzymałościowym na dystansie 100 000 km przeprowadzonym przez niemiecki magazyn Auto Bild , uzyskując jedną z najlepszych ocen w historii i zajmując czwarte miejsce w swoich rankingach wszechczasów.

MAZDA CX-5 2022

Łącząc wysokiej jakości design i komfort z legendarnymi osiągami, CX-5 2022 jest dostępny w trzech nowych klasach, aby dopasować się do każdego stylu życia. Klasa Homura jest hołdem dla Mazdy MX-5 pierwszej generacji, z jej klasycznymi sportowymi czerwonymi akcentami, podczas gdy konstrukcja High+ obejmuje luksusowe wnętrze ze skóry Nappa i drewna. Wersja Newground jest idealnym towarzyszem dla każdego poszukiwacza przygód na świeżym powietrzu dzięki odpornemu na zabrudzenia wnętrzu i maksymalnej wydajności napędu na wszystkie koła. Z ponad trzema milionami modeli sprzedanych na całym świecie od momentu premiery, najnowszy CX-5 dołącza do ekscytującej spuścizny.

Więcej informacji na temat nowego modelu Mazda CX60 oraz pozostałych modeli i usług serwisowych uzyskać można w Autoryzowanym Salonie i serwisie MAZDA D&R CZACH mieszczącym się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32.

Salon:
Tel. 17 860 12 20
e-mail: czach@mazda-dealer.pl

Serwis:
Tel. 17 860 12 20
e-mail: serwis.czach@mazda-dealer.pl
https://www.mazda-rzeszow-czach.pl/

Foto: Mazda Motor Europe 2022

 

Tagi: Mazda CX-5, Mazda DIR CZACH, Mazda Rzeszów

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy