Reklama

Automoto

Mazda CX-60 z pięciogwiazdkową oceną Euro NCAP

Materiał Partnera
Dodano: 13.10.2022
67956_tyt-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Całkowicie nowa Mazda CX-60 1 uzyskała odpowiednio 91% i 88% wyników w testach Euro NCAP dotyczących użytkowania dzieci i dorosłych
Imponujący wynik 89% dla zagrożonych użytkowników dróg
Szeroka gama technologii bezpieczeństwa i-Activsense wspieranych przez doskonałą dynamikę jazdy

Całkowicie nowa Mazda CX-60 uzyskała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek przez Euro NCAP w swojej ostatniej serii testów, uzyskując odpowiednio 91% i 88% wyników w kategorii dzieci i dorosłych. Osiągnięto również imponujący wynik 89% w obszarze Ochrona Niebezpiecznych Użytkowników Dróg.

Mazda CX-60 uzyskała maksymalną liczbę punktów w testach zderzeniowych w oparciu o dzieci w wieku 6 i 10 lat, zarówno w zderzeniu czołowym, jak i bocznym. W obszarze zajmowania miejsc przez dzieci prawidłowy montaż fotelików dziecięcych – CRS Installation Check – również otrzymał pełne oceny, co dało doskonały łączny wynik 91%.
 

Z pełnymi ocenami w testach zderzenia bocznego i dobrym poziomem ochrony uznanym w teście ze sztywną barierą na całej szerokości, znaczący jest również wynik 88% dla osób dorosłych. Zarówno w przypadku zderzenia z barierą boczną, jak i – bardziej dotkliwego – uderzenia w słupek boczny, ochrona wszystkich krytycznych obszarów ciała była dobra, co doprowadziło do uzyskania maksymalnej punktacji w tej części oceny.

Całkowicie nowa Mazda CX-60 uzyskała znakomity wynik 89% w kategorii Zagrożonych Użytkowników Dróg. Odpowiednie działanie autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) uczyniło wynik jednym z najwyższych dla wszystkich testowanych pojazdów od ostatnich ocen Euro NCAP.
 

Całkowicie nowy duży SUV dołącza do CX-5 (2017), Mazda6 (2018), Mazda3 i CX-30 (oba 2019) oraz MX-30 (2020), zdobywając pięć gwiazdek w testach Euro NCAP.
Mazda CX-60 wypadła imponująco we wszystkich czterech kategoriach testów Euro NCAP: Pasażer Dorosły – 88%, Pasażer Dzieci – 91%, Użytkownicy Drogi Zagrożeni (bezpieczeństwo pieszych) – 89% oraz Asystent Bezpieczeństwa – 76%. Do pięciogwiazdkowej oceny przyczyniła się skalowalna architektura Skyactiv Multi-Solution Scalable Architecture, zawierająca liczne ulepszenia zapewniające doskonałą dynamikę jazdy. Inną kluczową rolę w wynikach oceny odgrywa obszerna gama zaawansowanych technologii bezpieczeństwa i-Activsense wspierających kierowcę, w które wyposażony jest pojazd. Nowe technologie, w tym asystent skrętu, wykrywanie pieszych SBS-R i ostrzeganie przed wyjściem z pojazdu BSM, pomagają kierowcom identyfikować potencjalne zagrożenia i zmniejszać prawdopodobieństwo uszkodzenia lub obrażeń, oferując jednocześnie wysokie standardy ochrony pieszych.
 

Mazda znana jest z doskonałej dynamiki jazdy – ponownie ewoluowała wraz z wprowadzeniem zupełnie nowej Mazdy CX-60. Skyactiv Multi-Solution Scalable Architecture dostosowuje podejście zorientowane na człowieka, w tym sztywność karoserii, zapewniając, że kierowcy mogą poczuć reakcję pojazdu bez opóźnień. Konstrukcja fotela jeszcze bardziej ułatwia każdemu pasażerowi utrzymanie równowagi podczas jazdy, a unikalny system kontroli postawy Mazdy – Kinematic Posture Control (KPC) – stabilizuje pojazd w ruchu. Ułatwiając bezpieczną jazdę samochodem, takie funkcje jeszcze bardziej zmniejszają ryzyko wypadków, bez uszczerbku dla tradycyjnego, przyjemnego w prowadzeniu charakteru Mazdy.

Więcej informacji na temat nowego modelu Mazda CX60 oraz pozostałych modeli i usług serwisowych uzyskać można w Autoryzowanym Salonie i serwisie MAZDA D&R CZACH mieszczącym się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. 

Salon: 
Tel. 17 860 12 20
e-mail: czach@mazda-dealer.pl

Serwis:
Tel. 17 860 12 20
e-mail: serwis.czach@mazda-dealer.pl

Foto: Mazda Motor Europe 2022
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy