Reklama

Automoto

Uruchomienie sprzedaży Mercedesa-AMG EQE 53 4MATIC+ w salonach i aktywacja konfiguratora w internecie

Materiał Partnera
Dodano: 11.08.2022
65723_tyt-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Dealerzy Mercedes-AMG rozpoczęli przyjmowanie zamówień na nowy model AMG EQE 53 4MATIC+. Jego ceny w Polsce rozpoczynają się od 496 900 zł. Elektryczna limuzyna o wysokich osiągach z napędem akumulatorowo-elektrycznym bazuje na platformie Mercedesa dla zasilanych prądem samochodów klasy wyższej oraz luksusowej (EVA2). Specyficzne dla AMG rozwiązania zapewniają dynamiczne i emocjonujące wrażenia z jazdy.

Zmiany w układzie napędowym, zawieszeniu, hamulcach i oprawie dźwiękowej pozwalają uzyskać charakterystyczne dla marki osiągi oraz prowadzenie – także w przypadku modeli z napędem w pełni elektrycznym.
 
Sportowy charakter EQE 53 4MATIC+ podkreśla design jego nadwozia i wnętrza.
 
 
Zorientowana na wysokie osiągi koncepcja napędu z silnikami elektrycznymi na przedniej i na tylnej osi zapewnia moc do 505 kW (687 KM) i maksymalny moment obrotowy o wartości 1000 Nm (w każdym przypadku z pakietem AMG DYNAMIC PLUS).
 
Standardowy, w pełni zmienny napęd na wszystkie koła w każdych warunkach dba o optymalne przeniesienie siły napędowej na drogę. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3,3 s, a prędkość maksymalna wynosi 240 km/h (dane w przypadku wyboru pakietu AMG DYNAMIC PLUS).
 

Standardowe wyposażenie EQE 53 4MATIC+ obejmuje 20-calowe obręcze kół AMG z lekkich stopów, z pięcioma podwójnymi ramionami, pneumatyczne zawieszenie AMG RIDE CONTROL+ z adaptacyjną regulacją tłumienia oraz aktywną tylną oś skrętną.
 
Wyposażenie uzupełniają reflektory DIGITAL LIGHT ze specyficzną dla AMG funkcją projekcji, AMG SOUND EXPERIENCE i fotele AMG pokryte tapicerką z syntetycznej skóry ARTICO i mikrofibry MICROCUT z czerwonymi przeszyciami.
 
Fabrycznie na pokładzie znajduje się również kierownica AMG Performance obszyta perforowaną w obszarze chwytu skórą nappa z charakterystycznymi przyciskami AMG. Do wyboru jednego z kilku poziomów rekuperacji służą aluminiowe łopatki w kolorze srebrnym.
 

Liczne opcjonalne dodatki umożliwiają szeroko zakrojoną indywidualizację EQE 53 4MATIC+. Wśród nich: lakiery MANUFAKTUR (6279-14 293 zł), 21-calowe obręcze kół AMG z lekkich stopów (od 4594 zł), pakiet AMG Night z czarnymi dodatkami karoserii (2859 zł), nagłośnienie przestrzenne Burmester® 3D (3726 zł), tapicerka ze skóry nappa (11 587 zł) czy hiperekran MBUX Hyperscreen (36 752 zł).
 
 
Dodatkowy potencjał w zakresie dynamiki jazdy zapewniają m.in. ceramiczny układ hamulcowy AMG (21 439 zł; tylko z 21-calowymi felgami) oraz wspomniany pakiet AMG DYNAMIC PLUS (20 418 zł).
 
Ten ostatni oferuje wyższe moc i wyższy moment obrotowy, funkcję wyścigowego ruszania RACE START, prędkość maksymalną zwiększoną do 240 km/h oraz tryb „Performance” AMG SOUND EXPERIENCE.
 

Po więcej informacji zapraszamy do Autoryzowanego Salonu Mercedes-Benz Danuta i Ryszard Czach znajdującego się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32. Tel. +48 17 860 12 20 oraz do odwiedzenia naszego Salonu Online 

Foto: Mercedes Benz Polska
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy