Reklama

Automoto

Rzeszowska premiera CAŁKOWICIE NOWEJ MAZDY CX-60

AC
Dodano: 14.07.2022
65079_tyt2-resizer-750q72
Share
Udostępnij
Mazda przez wszystkie lata obecności na Polskim rynku motoryzacyjnym, przyzwyczaiła sympatyków japońskiej marki do tego, że są zaskakiwani nowymi modeli. Tak też było 13 i 14 lipca podczas MAZDA EXPERIENCE DAYS zorganizowanych w jedynym na Podkarpaciu autoryzowanym salonie Mazdy, firmie Danuta i Ryszard Czach w Rzeszowie.

W roli głównej wystąpiła całkowicie nowa Mazda CX-60 PHEV

Dwa samochody, przez dwa dni „smakowane” były przez najbardziej zagorzałych zwolenników Mazdy, którzy wreszcie po kilku miesiącach od światowej premiery, teraz w Rzeszowie – na własne oczy, uszy i wszystkie inne zmysły – mogli przekonać się czy zakup, którego wielu spośród przybyłych na prezentację dokonało w przedsprzedaży, był trafiony. 


Po wypiekach na twarzy przybyłych licznie do salonu gości, spowodowanymi nie tylko pogodą, ale zwłaszcza wrażeniami z jazdy nową hybrydową Mazdą CX-60 PHEV można wyciągnąć wnioski, iż wprowadzanym na rynek modelem Mazda bardzo mocno namiesza w segmencie SUV-ów Premium. 


Bryła i wykończenia, które nie mogą nie zachwycać

Całkowicie nowa Mazda CX-60 PHEV  wprowadza na europejski rynek SUV-ów pierwszą w pełni hybrydową technologię plug-in.

Najważniejszy model, jaki wprowadziła od ponad dekady, nowy flagowy model Mazdy reprezentuje wszystko, co firma wpisała w swoje DNA w ciągu ostatnich 100 lat, od wybitnych projektów zewnętrznych i wewnętrznych po najlepsze japońskie rzemiosło, najnowsze innowacje w dziedzinie człowieka. technologie i światowej klasy układ napędowy.

Piękna i dynamiczna stylistyka nowej Mazdy CX-60 PHEV wyraża inteligencję i elegancję najnowszych osiągnięć w projektowaniu Kodo — japońskiej koncepcji Ma, która jest spokojnym i dostojnym pięknem pustej przestrzeni — wplecionym w wytrzymałość uderzającego architektura SUV z silnikiem z przodu i napędem na tylne koła.
 

Wyjątkowo Mazda i głęboko zakorzeniony w japońskim dziedzictwie, elegancki, najwyższej jakości wystrój wnętrza wprowadza ideę Kaichou – element przełomu, który łączy różne materiały i tekstury, takie jak drewno klonowe, skóra nappa, unikalnie opracowane japońskie tkaniny i chromowane detale, a także Musubu – sztuka wiązania, która była inspiracją dla szczególnie szczegółowych przeszyć deski rozdzielczej.

Obróbka wykończenia z drewna klonowego odzwierciedla japońską estetykę Hacho – asymetryczna równowaga lub celowe nierówności. Różnorodne wzory i przędze tkanin reagują wrażliwie na zmiany światła, a japońska technika szycia, zwana Kakenui, tworzy „wiszące szwy” z odstępami między materiałami wykończeniowymi, ukazując materiał pod spodem.
 

Technologie zorientowane na człowieka zostały ponownie przemyślane i udoskonalone, aby udoskonalić wrażenia z jazdy Jinba-Ittai i, bardziej niż kiedykolwiek, zaspokajać indywidualne potrzeby kierowcy. Przełomowy system personalizacji kierowcy Mazda rozpozna osobę siedzącą na fotelu kierowcy i automatycznie dostosuje otoczenie – pozycję fotela, kierownicę, lusterka, HUD, a nawet ustawienia dźwięku i klimatyzacji – w celu dopasowania do jego sylwetki oraz osobistych preferencji .
 

Osiągi wciskają w fotel


Mazda CX-60 PHEV jest pionierem europejskiego wprowadzenia hybrydowych modeli typu plug-in z układem napędowym, który łączy czterocylindrowy silnik benzynowy Skyactiv-G 2.5 z bezpośrednim wtryskiem benzyny z dużym silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW i całkowicie nową automatyczną skrzynią biegów. transmisję oraz akumulator o dużej pojemności 355 V, 17,8 kWh.

To połączenie silnika i silnika zapewnia całkowitą moc systemu 327 KM/241 kW i wysoki moment obrotowy 500 Nm, co czyni go najmocniejszym samochodem drogowym, jaki kiedykolwiek wyprodukowała Mazda. Mazda CX-60 PHEV zapewnia imponujące osiągi, przyspieszając od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,8 sekundy.
Z drugiej strony, nowa Mazda PHEV odznacza się wyjątkowymi walorami środowiskowymi. Średnie zużycie paliwa WLTP wynosi zaledwie 1,5 l/100 km, a łączna emisja CO 2 WLTP tylko 33 g/km.

 
Mazda CX-60 e-Skyactiv PHEV oferuje 63 km jazdy z silnikiem, przy prędkości 100 km/h lub mniejszej.

Skalowalna architektura wielorozwiązań Skyactiv nowej Mazdy CX-60 zawiera liczne ulepszenia, które zapewniają doskonałą dynamikę jazdy. Przyjmując podejście Mazdy skoncentrowane na człowieku, obejmują one sztywność karoserii, która zapewnia kierowcom wyczucie reakcji pojazdu bez opóźnień, siedzenia ułatwiające każdemu pasażerowi utrzymanie równowagi podczas jazdy, zawieszenie stabilizujące postawę pojazdu podczas jazdy oraz Mazda -unikalny system kontroli postawy pojazdu – Kinematic Posture Control (KPC).

Umieszczenie akumulatora wysokonapięciowego między przednią a tylną osią i możliwie jak najniżej w karoserii sprawia, że nowa Mazda CX-60 PHEV ma szczególnie nisko położony środek ciężkości. To, w połączeniu ze stałym napędem na wszystkie koła, z przenoszeniem momentu obrotowego między osiami na wale, zapewnia samochodowi doskonałe właściwości jezdne na równi z najlepszymi w segmencie premium.

Całkowicie nowa Mazda CX-60 PHEV jest wyposażona w szeroką gamę zaawansowanych technologii bezpieczeństwa i-Activsense wspierających kierowcę, zapewniając wiodące w swojej klasie osiągi w zakresie bezpieczeństwa czynnego i uzyskując 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

Mazda CX-60 jest wyposażona w kilka nowych aktywnych systemów bezpieczeństwa: See-Through View – monitor nowej generacji 360 o , który poprawia widoczność podczas jazdy z małą prędkością; Asystent skrętu w poprzek; wykrywanie pieszych SBS-R; Awaryjne utrzymywanie pasa ruchu; tempomat adaptacyjny (i-ACC); i ostrzeżenie o wyjściu z pojazdu BSM.
 

Wraz z wprowadzeniem modelu CX-60 PHEV Mazda robi ważny krok w kierunku osiągnięcia pełnej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r. W nadchodzących latach Mazda będzie nadal rozwijać elektryfikację w szerokiej gamie nowych produktów. Mazda MX-30 REV połączy stały napęd elektryczny z generatorem napędzanym silnikiem rotacyjnym, aby zapewnić nieograniczony zasięg. A w 2023 roku firma wprowadzi na rynek nowy model, większy niż CX-60 i wyposażony w trzy rzędy siedzeń.

Podsumowując, Mazda w ciągu najbliższych trzech lat wprowadzi na rynek pięć nowych, zelektryfikowanych produktów, które będą oparte na architekturze platformy obejmującej wiele rozwiązań. Po 2025 r. firma wprowadzi na rynek zupełnie nową Skyactiv EV Scalable Architecture – unikalną technologię, która pozwoli Mazdzie efektywnie budować samochody elektryczne każdej wielkości przy użyciu jednej wspólnej platformy.
 

Więcej informacji na temat modeli Mazdy oraz usług serwisowych uzyskać można w Autoryzowanym Salonie i serwisie MAZDA D&R CZACH mieszczącym się w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej 32

Salon: 
Tel. 17 860 12 20
e-mail: czach@mazda-dealer.pl

Serwis:
Tel. 17 860 12 20
e-mail: serwis.czach@mazda-dealer.pl

Foto: AC, D&R Czach, Mazda Motor Europe 2022
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy