Reklama

Automoto

Nowa Kia Sportage wygrywa w kategorii Rodzinny SUV w konkursie Womens World Car of the Year

Materiał Partnera
Dodano: 04.03.2022
60643_tyt-resizer-750
Share
Udostępnij

• jury składające się wyłącznie z kobiet wybrało Kia Sportage nowej generacji za najlepszy samochód w kategorii „rodzinnych SUV-ów”

• bezpieczeństwo, komfort, design, oszczędność, stosunek jakości do ceny i przyjemne wrażenia z jazdy – wszystko to zasługuje na szczególne uznanie

• przestronne wnętrze zapewnia wiodącą w tej klasie aut przestrzeń zarówno na nogi, jak i nad głową, co zapewnia komfortową podróż

• dostępne są zaawansowane technologicznie układy napędowe – łagodna hybryda (MHEV), hybrydowy (HEV) i hybrydowy typu plug-in (PHEV)

• zwycięzca konkursu „Best Car of the Year” zostanie ogłoszony 8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet

Nowa Kia Sportage zwyciężyła w kategorii „rodzinnych SUV-ów” w prestiżowym konkursie Women’s World Car of the Year (WWCOTY). Grono uznanych i bardzo szanowanych 56 dziennikarek motoryzacyjnych z 40 krajów z pięciu kontynentów dokonało przeglądu najlepszych rodzinnych SUV-ów, które debiutowały w 2021 roku.

Nowy Sportage znalazł się w grupie aż 65 pretendentów do tytułu i do przetestowania przez jurorki WWCOTY w sześciu kategoriach: „Rodzinny SUV”, „Auto miejskie”, „Duży samochód”, „Luksusowy SUV”, „Samochód sportowy” i „4X4”. Sportage zaimponował jurorkom połączeniem najnowszych innowacji z zakresu bezpieczeństwa, dobrych właściwości jezdnych, komfortu obsługi, zaawansowanych technologii, stylowego designu, układów napędowych o imponującej wydajności, niskiego wpływu na środowisko i atrakcyjnego stosunku ceny do jakości.

Design i proporcje nowej Kia Sportage są idealnie dopasowane do potrzeb europejskich klientów. Po raz pierwszy w historii tego modelu Sportage doczekał się wersji przeznaczonej wyłącznie na rynki Starego Kontynentu. Kabina nowego Sportage może pochwalić się wiodącą w klasie przestrzenią zarówno na nogi, jak i nad głową, a zaawansowane systemy asystujące zapewniają bezpieczną i komfortową podróż.

Sportage piątej generacji jest dostępny z szeroką gamą zelektryfikowanych układów napędowych, która obejmuje napęd typu mild-hybrid (MHEV), hybrydowy (HEV) i hybrydowy typu plug-in (PHEV). Wszystkie zapewniają niskie zużycie paliwa oraz niski poziom emisji dwutlenku węgla. Ponadto, wersja PHEV oferuje zasięg do 78 km na energii elektrycznej.

Jurorki WWCOTY przetestują nowego Sportage w porównaniu ze zwycięzcami pozostałych pięciu kategorii i 8 marca, w Międzynarodowym Dniu Kobiet, ogłoszą zdobywcę tytułu „Best Car of the Year”.

Więcej informacji na temat oferty KIA na Podkarpaciu uzyskać można w Autoryzowanym Salonie  KIA MULTITRUCK mieszczącego się w Rzeszowie ul. Handlowa 4, tel. 17 – 85 04 161, 162 oraz w Jarosławiu ul. 3-go Maja 98c tel.  (16) 62 24 617 . Więcej informacji na stronie https://www.kia.com/pl/dealers/multitruck/

Foto: Kia Polska 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy