Reklama

Automoto

Kia zdominowała Plebiscyt Auto Świat Moto Awards 2021

Materiał Partnera
Dodano: 24.02.2022
60244_ev6-resizer-750
Share
Udostępnij
  • Modele marki Kia zwyciężyły aż w dwóch z dziewięciu kategorii plebiscytu „Auto Świat Moto Awards 2021”
  • Kia EV6 stanęła na najwyższym podium w kategorii „Auto Klasy Średniej”
  • Kia Sportage wygrała w kategorii „Kompaktowe SUV-y i Crossovery”
  • W plebiscycie „Auto Świat Moto Awards 2021” nominowane były 62 samochody
  • Łącznie na wszystkich kandydatów oddano blisko 200 tys. głosów
  • To kolejne wyróżnienia dla EV6 i Sportage od czasu ich debiutów
 
Poznaliśmy wyniki plebiscytu „Auto Świat Moto Awards 2021”, w którym czytelnicy tygodnika Auto Świat oddali głosy na swoich faworytów w 9 różnych kategoriach. W tegorocznej edycji plebiscytu konkurencja była wyjątkowo silna, nominowane były 62 samochody. Po zliczeniu wszystkich głosów redakcja przyznała wyróżnienia najlepszym samochodom ostatnich 12 miesięcy. W kategorii „Auto Klasy Średniej” zwyciężyła Kia EV6 natomiast Sportage stanął na najwyższym podium w kategorii „Kompaktowe SUV-y i Crossovery”

Kia EV6

Zwycięstwo EV6 nie w kategorii „Samochód z napędem elektrycznym” a właśnie w kategorii „Auto Klasy Średniej” dobitnie potwierdza, że Kia postanowiła zrewolucjonizować krajobraz mobilności i modelem EV6 udowodnia, że mobilność elektryczna jest realną i zrównoważoną alternatywą dla samochodów z silnikiem spalinowym.

Wprowadzony na polski rynek w czwartym kwartale minionego roku, elektryczny crossover – EV6 – szybko zrewolucjonizował rynek w najbardziej pozytywny sposób. Niesamowita wręcz reakcja na crossovera w stylu high-tech została doceniona nie tylko przez klientów, ale także wyrażona została wieloma prestiżowymi nagrodami.

Kia Sportage

Nagroda dla Sportage to kolejne wyróżnienie marki Kia i docenienie tego, że długo oczekiwana – piąta już generacja kultowego modelu trafiła do sprzedaży. Kia ma blisko 30-letnie doświadczenie w produkcji SUVów, a do klientów w Polsce trafiło już ponad 70 tyś egzemplarzy poprzednich  generacji Sportage. Nowy Sportage niewątpliwie stanowi niezwykle dopracowany produkt, produkt który jest najczęściej wybieranym modelem Kii w Polsce i poniekąd to dzięki temu Kia jest obecnie drugą, najchętniej wybieraną przez klientów marką w Polsce.
 

„W minionym roku nie zabrakło wielu interesujących premier konkurencyjnych modeli a stawka w plebiscycie była wyjątkowo wyrównana. Tym bardziej jesteśmy dumni widząc, że tak wielu klientów uznało Sportage za najlepszego kompaktowego SUVa oferowanego obecnie na polskim rynku. Cieszymy się, że w gąszczu nowości czytelnicy potwierdzili, że to Sportage jest  niezwykle przestronnym, wszechstronnym i komfortowym SUVem dostępnym z nowoczesnymi i wydajnymi napędami hybrydowymi” – powiedziała podczas gali Monika Krzesak, PR Manager Kia Polska.

Więcej informacji na temat oferty KIA na Podkarpaciu uzyskać można w Autoryzowanym Salonie  KIA MULTITRUCK mieszczącego się w Rzeszowie ul. Handlowa 4, tel. 17 – 85 04 161, 162 oraz w Jarosławiu ul. 3-go Maja 98c tel.  (16) 62 24 617 . więcej informacji na stronie https://www.kia.com/pl/dealers/multitruck/

Foto: Kia Polska 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy