Reklama

Automoto

Nowy Volkswagen Crafter

Adam Cynk
Dodano: 28.03.2024
Nowy Volkswagen Crafter
Nowy Volkswagen Crafter
Share
Udostępnij
  • Najważniejsze innowacje: cyfrowy kokpit, nowoczesny infotainment i liczne systemy wsparcia kierowcy
  • Inteligentny, cyfrowy asystent głosowy ze zintegrowaną funkcją chatu ChatGPT
  • Konfigurator nowego Craftera ruszy w pierwszej połowie maja br.


Już za kilka tygodni, w maju 2024 r., na rynku pojawi się zupełnie nowy, produkowany wyłącznie w Polsce Volkswagen Crafter. Dzięki obszernej aktualizacji oprogramowania i sprzętu, samochód ten przenosi się o poziom wyżej niż jego poprzednik. Kabina kierowcy została całkowicie przeprojektowana i jest teraz wyposażona w najnowszą, jeszcze bardziej zaawansowaną generację systemów infotainment – podobnych do montowanych w serii elektrycznych modeli Volkswagen ID.

Nowości obejmują również cyfrowy kokpit – Digital Cockpit, wielofunkcyjną kierownicę o udoskonalonym designie, elektroniczny hamulec postojowy i wiele systemów wsparcia kierowcy. Kluczową opcją jest cyfrowy asystent głosowy ze zintegrowanym chatem ChatGPT. Start konfiguratora tego modelu przewidziano na połowę maja br.

Udoskonalony, produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni Crafter, standardowo wyposażony jest w cyfrową deskę rozdzielczą: Digital Cockpit. Charakterystycznym detalem wnętrza Craftera 2024 jest teraz 10,3-calowy lub opcjonalnie 12,9-calowy wyświetlacz info-rozrywki, bazujący na najnowszej wersji modułowego systemu infotainment (MIB). Wolnostojący wyświetlacz w kabinie Craftera ma na nowo opracowany interfejs graficzny i intuicyjną nawigację po menu. Crafter otrzymał również nowy system sterowania głosowego online dla wielu funkcji pojazdu.


W jednej z opcji wyposażenia, system ten jest zintegrowany z chatem ChatGPT i reaguje na naturalne polecenia głosowe. Hamulec ręczny i przełącznik automatycznej skrzyni biegów zostały przeprojektowane, podobnie jak elementy sterujące funkcjami oświetlenia, przyciski w obszarze konsoli środkowej i wszystkie otwory wentylacyjne.

Gama nowych standardowych i opcjonalnych systemów wsparcia kierowcy przenosi tę udaną linię produktów na nowy poziom, a tym samym ułatwia codzienną pracę kierowcom Craftera. Wszystkie nowe wersje Craftera będą w przyszłości standardowo wyposażone w następujące systemy: Front Assist (autonomiczne hamowanie awaryjne wraz z monitorowaniem ruchu rowerzystów i pieszych), Lane Assist (system utrzymywania pasa ruchu), dynamiczny wyświetlacz znaków drogowych, ogranicznik prędkości oraz dostępny opcjonalnie akustyczny system Park Distance Control dla obszaru w tyle pojazdu. Po raz pierwszy, jako opcja, w nowym Crafterze dostępna będzie funkcja Travel Assist. W połączeniu z Travel Assist, w Crafterze pojawi się również funkcja Emergency Assist.

Czytaj także: Ruszyła przedsprzedaż nowego Volkswagena Golfa, ceny wersji hatchback zaczynają się od 112 100 zł

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy