Reklama
REKLAMA
Automatycznie wyświetlimy artykuł za 10 sekund
Przejdź do artykułu
Reklama
Reklama

Takiej wyprzedaży jeszcze nie było. Nowe auta za 50 proc. ceny!

A A A
Kiawiarnia

Dodano: 05-01-2023

Takiej wyprzedaży jeszcze nie było. Nowe auta za 50 proc. ceny!
No dobra, tytuł jest mocno clickbaitowy, przyznaję. Nikt nie da Wam samochodu za połowę jego wartości. Co więcej, czasy mamy takie, że większość producentów nawet nie urządza wyprzedaży rocznika, bo po prostu nie ma czego wyprzedawać. Tymczasem Kia ma auta dostępne od ręki i właśnie dostają one specjalne finansowanie. I faktycznie możecie wyjechać z salonu nowym Stonickiem, Ceedem, ProCeedem, XCeedem albo Sportagem nie wydając na początku ani grosza. A rata np. za Sportage’a może wynosić tylko 716 zł, zaś za Ceeda jedyne 522 zł.

Dlaczego w tym roku nie ma tradycyjnych wyprzedaży na tak dużą skalę, jak w latach poprzednich? Z kilku powodów. Pierwszym jest nadal ograniczona podaż nowych samochodów. Deficyt niektórych surowców i półprzewodników powoduje, że w wielu markach ciągle na nowe auto trzeba czekać długimi miesiącami, a zdarza się, że i latami.
Reklama
 
Są natomiast też tacy producenci, którym udało się zabezpieczyć stock niektórych modeli i mają od ręki dostępne auta z rocznika 2022. Należy do nich między innymi Kia. Tylko dlaczego w takim razie nie daje na nie upustu (poza Stonickiem, o czym będzie niżej)? Między innymi przez inflację, która w ostatnich miesiącach ubiegłego roku ocierała się o 20 proc. A całoroczna, jaką za chwilę poda GUS, wyniesie 14-15 proc. 

To właśnie ta wysoka inflacja spowodowała również podwyżki stóp procentowych, czyli – mówiąc inaczej – wzrosły koszty finansowania. A że zdecydowana większość klientów nie kupuje w obecnych czasach aut za gotówkę tylko na kredyt, w leasingu albo je wynajmuje, to Kia postanowiła podejść do tematu niestandardowo. Zamiast rabatów i upustów będzie „dopłacać” do rat kredytowych i leasingowych. Czyli weźmie na siebie część kosztów finansowania. Dzięki temu raty dla klientów mają być niższe. 

 
Oczywiście teraz możecie od razu lecieć do najbliższego dealera i zapytać o ofertę finansowania na Kie z rocznika 2022, albo wejść NA TĘ STRONĘ. Niemniej najpierw polecam Wam zapoznać się z poniższą ściągawką. Postaram się wytłumaczyć w niej różnice w formach finansowania i w ratach.
 

Jakie auta objęte są promocyjnym finansowaniem?

Oferta dotyczy następujących modeli z roku produkcji 2022 (rok modelowy 2023): Stonica, Ceeda (również w wersji kombi), ProCeeda, XCeeda, Sportage’a i Sportage’a HEV. Nie są nią natomiast objęte wersje PHEV, czyli hybrydy plug-in.
Reklama
 

Za gotówkę teraz, albo dopiero za rok

Oczywiście nadal możecie kupić Kię za gotówkę. Tyle, że rabat na auto z rocznika 2022 dostaniecie tylko w przypadku Stonica – skromne 2500 zł.  Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje mi się promocyjny kredyt 50/50, jaki wprowadziła do oferty Kia. Obowiązuje on nie tylko przy Stonicu, ale każdym z wymienionych wyżej modeli.
 
Na czym polega? Wpłacacie dokładnie połowę wartości samochodu, a drugą połowę dopłacacie dopiero po 12 miesiącach. Bez żadnych prowizji, odsetek i ukrytych opłat. Koszty finansowania bierze na siebie Kia. Dlatego nawet jeżeli macie odłożoną na auto pełną kwotę, to lepiej skorzystać z opcji 50/50. Dlaczego?

Przykładowo, wpłacacie 46 950 zł i wyjeżdżacie z salonu nowiutkim Ceedem 1.5T-GDI (160 KM). Pozostałe 46 950 zł wpłacacie na konto oszczędnościowe w banku. Przy oprocentowaniu na poziomie 8 proc., po roku będziecie ponad 3000 zł do przodu (już po odjęciu tzw. podatku Belki). Oczywiście tą kwotą możecie obracać jeszcze inaczej, wedle uznania, a zysk z tego może być wówczas jeszcze większy. 

Patrząc z jeszcze innej perspektywy – gdybyście musieli na rok wziąć kredyt gotówkowy w kwocie 47 000 zł, to jego rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosiłaby średnio 15 proc. (choć niektóre banki mają RRSO nawet powyżej 20 proc.). Czyli koszt samego finansowania wyniósłby ponad 6000 zł. Tyle dopłacilibyście do samochodu. 

 
Można zatem powiedzieć, że w przypadku kredytu 50/50 dla Ceeda 1.5 T-GDI Kia płaci za Was 6000 zł odsetek, a Wam daje możliwość zarobienia 3000 zł, jeżeli wsadzicie kasę na lokatę. Brzmi lepiej niż dobrze.
Reklama
Dla klientów indywidualnych: Kredyt ratalny albo Kia For You
 
Nie macie firmy, a chcecie jeździć nowym samochodem nie płacąc za niego gotówką? Kia ma dwa rodzaje finansowania dla takich klientów. Pierwsza to tradycyjny kredyt, druga to Kia For You – rodzaj wynajmu, w którym rata jest bardzo niska, a dodatkowo w jej cenie jest już polisa OC i AC, obsługa serwisowa, a nawet wymiana opon.

Kredyt niski procent. 

Promocja na auta z 2022 roku opiera się na niskim oprocentowaniu – od 5,99 proc. w skali roku. Co jednak znacznie ważniejsze, jest to OPROCENTOWANIE STAŁE. Czyli w całym okresie finansowania rata się nie zmieni, nawet jeżeli NBP po raz kolejny podniesie stopy procentowe. Okres finansowania wynosi od 12 do aż 96 miesięcy, a pierwsza wpłata to 0 proc.

 

Kia For You

Przypominam, że mówimy o kompletnej usłudze – w skład raty wchodzi opłata za użytkowanie auta, jego serwisowanie, ubezpieczenie, opony. Jej wysokość będzie zależała od tego, jaka będzie pierwsza wpłata (od 0 do 30 proc.), na jak długi okres finansowania się zdecydujecie (od 30 do 60 miesięcy) i jaki przebieg zadeklarujecie (od 10 do 70 tys. km rocznie). Możemy jednak posłużyć się przykładem XCeeda 1.5 T-GDI w wersji M z pakietem Smart i 18-calowymi felgami. Załóżmy, że nie wpłacamy na początku nic, bierzemy auto na trzy lata (36 miesięcy) i rocznie przejeżdżać zamierzamy 20 tys. km. Wówczas rata wyniesie 1840,85 zł miesięcznie. Brutto! Przypominam, że w tym czasie nie ponosimy żadnych dodatkowych wydatków związanych z użytkowaniem samochodu, poza paliwem no i może jeszcze jego myciem. Za przeglądy, polisy i opony płaci już Kia.
Reklama
 
Dla firm: dwa leasingi albo wynajem
Jeżeli kupujecie samochód na firmę to do wyboru macie aż trzy rozwiązania: klasyczny leasing operacyjny, smart leasing albo Kia For Business – analogiczne rozwiązanie do Kia For You. Jak to wygląda w szczegółach?

Leasing Operacyjny. 

Promocja na samochody z rocznika opiera się przede wszystkim na atrakcyjnym oprocentowaniu. Suma opłat dla klienta startuje już z poziomu 104,8 proc., co w dzisiejszych czasach jest wyjątkowe, bo większość leasingów operacyjnych obecnie przekracza 110 proc. Wpłata własna w tym wypadku wynosi od 0 do 45 proc., okres finansowania od 24 do 72 miesięcy. Można też zaplanować sobie wysokość wykupu – od 1 do 19 proc. wartości auta. Stopa procentowa jest zmienna.

 

Smart Leasing. 

To, co odróżnia go od klasycznego leasingu operacyjnego, to znacznie niższa rata – nieraz o ponad połowę. W tym wypadku wpłacamy na początku od 0 do 30 proc. wartości samochodu, a okres finansowania wynosi od 24 do 47 miesięcy. Trzeba też zadeklarować roczny przebieg. Po zakończeniu umowy decydujemy, czy auto oddajemy dealerowi, czy chcemy je wykupić (wartość wykupu waha się od 57 do 69 proc.). Załóżmy, że bierzemy Kię Sportage 1.6 T-GDI (160 KM) w wersji M i z pakietem Smart na 47 miesięcy, wpłacając na początku 30 proc. wartości auta i deklarując 10 tys. km przebiegu rocznie. Wówczas rata za takie auto wyniesie zaledwie 716 zł netto! Trzeba tylko pamiętać, że oprocentowanie jest zmienne.

Kia For Business

Zasady i parametry są w zasadzie takie same, jak w przypadku Kia For You, więc nie będę się nad nimi rozwodził. Od razu przechodzimy do kalkulacji. Bierzemy Sportage’a 1.6 T-GDI (160 KM) M+SMT na 36 miesięcy. Na początku nie wpłacamy nic, deklarujemy przebieg 20 tys. km rocznie. Rata za takie auto wyniesie nas miesięcznie tylko 1650 zł netto. Oczywiście już z ubezpieczeniem, serwisem i oponami w całym okresie trwania umowy! Natomiast po tych 36 miesiącach decydujemy, czy chcemy samochód zwrócić do salonu i np. wziąć nowy, czy go wykupić. Wysokość wykupu również zależy od parametrów wynajmu.
Reklama

 
 

Podsumowanie

Mam nadzieję, że przybliżyłem Wam wszystkie produkty finansowe i mniej więcej już się w nich łapiecie. Oczywiście każdy z nich ma swoje wady, każdy ma zalety, każdy jest skrojony dla kogoś innego. Chcesz przede wszystkim niską ratę miesięczną? Bierz Smart Leasing. Bardziej zależy Ci na kompleksowej usłudze, bo „jeździsz i się niczym nie przejmujesz”? Kia For You i Kia For Business będą idealne. Zamierzasz jeździć samochodem dłużej i chcesz żeby po spłaceniu rat było Twoje? Zdecyduj się na Kredyt Niski Procent albo klasyczny leasing operacyjny. 
 
Najważniejsze, że wszystkie te produkty zostały naprawdę fajnie skrojone, szczególnie uwzględniając inflację i aktualne stopy procentowe. Czasami lepiej można skorzystać właśnie na takich ofertach niż na sztywnym rabacie. To jest trochę, jak z kupnem mieszkania – co Wam po tym, że klient obniżył cenę lokalu, jak potem dojadą Was raty, prowizje i dodatkowe opłaty.   

Więcej informacji na temat oferty KIA na Podkarpaciu uzyskać można w Autoryzowanym Salonie  KIA MULTITRUCK mieszczącego się w Rzeszowie ul. Handlowa 4, tel. 17 - 85 04 161, 162.  
Więcej informacji na stronie https://www.kia.com/pl/dealers/multitruck/

Foto: Kia Polska / Kiawiarnia
Reklama
Reklama
Reklama
zobacz więcej

POLECANE

RZESZÓW WEATHER
Reklama

NASI PARTNERZY

zamknij

Szanowny Czytelniku !

Zanim klikniesz „Zgadzam się” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Zgadzam się” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Zaufanych Partnerów Grupy SAGIER Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno.
Jeśli nie chcesz wyrazić zgody, kliknij „Nie teraz”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz edytować zakres zgody, w tym wycofać ją całkowicie, przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych w celach marketingowych Zaufanych Partnerów. Zaufani Partnerzy to firmy z obszaru e-commerce i reklamodawcy oraz działające w ich imieniu domy mediowe i podobne organizacje, z którymi Grupa SAGIER współpracuje.
Podmioty z Grupy SAGIER w ramach udostępnianych przez siebie usług internetowych przetwarzają Twoje dane we własnych celach marketingowych w oparciu o prawnie uzasadniony, wspólny interes podmiotów Grupy SAGIER. Przetwarzanie takie nie wymaga dodatkowej zgody z Twojej strony, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić. O ile nie zdecydujesz inaczej, dokonując stosownych zmian ustawień w Twojej przeglądarce, podmioty z Grupy SAGIER będą również instalować na Twoich urządzeniach pliki cookies i podobne oraz odczytywać informacje z takich plików. Bliższe informacje o cookies znajdziesz w akapicie „Cookies” pod koniec tej informacji.

Administrator danych osobowych

Administratorami Twoich danych są podmioty z Grupy SAGIER czyli podmioty z grupy kapitałowej SAGIER, w której skład wchodzą Sagier Sp. z o.o. ul. Mieszka I 48/50, 35-303 Rzeszów oraz Podmioty Zależne. Ponadto, w świetle obowiązującego prawa, administratorami Twoich danych w ramach poszczególnych Usług mogą być również Zaufani Partnerzy, w tym klienci.
PODMIOTY ZALEŻNE:
http://www.biznesistyl.pl/
http://poradnikbudowlany.eu/
http://modnieizdrowo.pl/
http://www.sagier.pl/
Jeżeli wyrazisz zgodę, o którą wyżej prosimy, administratorami Twoich danych osobowych będą także nasi Zaufani Partnerzy. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie na stronie naszej polityki prywatności i tam też zmodyfikować lub cofnąć swoje zgody.

Podstawa i cel przetwarzania

Twoje dane przetwarzamy w następujących celach:
• 1. Jeśli zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z jednym z naszych serwisów w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.
• 2. Zapewnianie bezpieczeństwa usługi (np. sprawdzenie, czy do Twojego konta nie loguje się nieuprawniona osoba), dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszanie naszych usług i dopasowanie ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach), jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług (np. jeśli interesujesz się motoryzacją i oglądasz artykuły w biznesistyl.pl lub na innych stronach internetowych, to możemy Ci wyświetlić reklamę dotyczącą artykułu w serwisie biznesistyl.pl/automoto. Takie przetwarzanie danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów.
• 3. Za Twoją zgodą usługi marketingowe dostarczą Ci nasi Zaufani Partnerzy oraz my dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele chcieliby mieć możliwość przetwarzania Twoich danych związanych z odwiedzanymi przez Ciebie stronami internetowymi. Udzielenie takiej zgody jest dobrowolne, nie musisz jej udzielać, nie pozbawi Cię to dostępu do naszych usług. Masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie.

Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania, czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i ewentualnie okres przedawnienia roszczeń z niej (zwykle nie więcej niż 3 lata, a maksymalnie 10 lat), a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora, do czasu zgłoszenia przez Ciebie skutecznego sprzeciwu.

Przekazywanie danych

Administratorzy danych mogą powierzać Twoje dane podwykonawcom IT, księgowym, agencjom marketingowym etc. Zrobią to jedynie na podstawie umowy o powierzenie przetwarzania danych zobowiązującej taki podmiot do odpowiedniego zabezpieczenia danych i niekorzystania z nich do własnych celów.

Cookies

Na naszych stronach używamy znaczników internetowych takich jak pliki np. cookie lub local storage do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach, aplikacjach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również podmioty z Grupy SAGIER oraz nasi Zaufani Partnerzy, którzy także chcą dopasowywać reklamy do Twoich preferencji. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz strony w Internecie. Szczegółową informację na temat plików cookie i ich funkcjonowania znajdziesz pod tym linkiem. Pod tym linkiem znajdziesz także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, aby ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.

Twoje uprawnienia

Przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas, inne podmioty z Grupy SAGIER i Zaufanych Partnerów:
1. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać (cofnięcie zgody oczywiście nie uchyli zgodności z prawem przetwarzania już dokonanego na jej podstawie);
2. Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Pod tym adresem znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych i Twoich uprawnień.