Reklama

Automoto

Fotka z Fotoradaru – sprawdź, kiedy możesz uniknąć punktów karnych i mandatu.

materiał partnera
Dodano: 16.02.2024
pixabay.com
pixabay.com
Share
Udostępnij

Czy zdjęcie z  Fotoradaru zawsze musi oznaczać punkty karne i spory wydatek? W większości przypadków nie widzimy żadnych możliwości uchylenia się od zapłaty. Mamy jednak dobrą wiadomość – istnieją rozwiązania, które pozwolą nam uniknąć zarówno punktów  karnych jak i grzywny. Sprawdzamy, czy istnieje możliwość odwołania się od mandatu, czy Fotoradar to zawsze wyrok, kiedy jest to możliwe i jak to w ogóle zrobić.

Czy istnieje możliwość odwołania się od mandatu?

Co rozumiemy poprzez odwołanie się od mandatu? Zdecydowana większość z nas jest świadoma tego, że policjant przy informowaniu nas o nałożeniu mandatu zadaje pytanie o to, czy przyjmujemy taką karę. Naturalne jest, że jeśli przyjmujemy mandat, prawdopodobnie nie będziemy mieć żadnego uzasadnienia do tego, by po podpisaniu mandatu odwołać się od konsekwencji. Zdjęcie z  Fotoradaru to jednak nie mandat.

Zgodnie z informacjami na    https://nieplacmandatu.com/     jesteśmy w stanie w ogóle uniknąć  nałożenia mandatu za popełnione  wykroczenie oraz za  ewentualne  niewskazanie osoby,  której powierzyliśmy pojazd.  Trochę prawa; przede wszystkim odwołanie po podpisaniu mandatu jest możliwe, gdy nasze działanie nie jest identyfikowane jako wykroczenie w dniu wystawienia mandatu. Odwołanie jest także możliwe, gdy zabronione działanie było wykonane w obronie koniecznej lub działanie było dokonane przez osobę ze stwierdzoną niesprawnością intelektualną.

Pamiętajmy także o osobach do 17 roku życia, które mogą odwołać się od mandatu. Na samym końcu wspominamy jeszcze o możliwości odwołania, gdy kara jest większa niż uregulowana w ustawie lub gdy popełniony czym może być osądzony przez wyższą instancję, a nie policję wystawiającą mandat. I choć możemy przyznać, że większość wymienionych sytuacji jest specyficznych, to każdy z nas uzyskuje prawo do odwołania się od mandatu do 7 dni od jego nałożenia. Jednak po nałożeniu mandatu raczej nie możemy liczyć  na pobłażliwość  organów  ścigania.

Jak odwołać się od mandatu? Najważniejsze informacje 

Jak wcześniej wspomnieliśmy, istnieje możliwość odwołania się od mandatu w trakcie 7 dni od jego nałożenia. Takie odwołanie powinniśmy złożyć bezpośrednio do sądu rejonowego, za pośrednictwem listu poleconego. Co dalej? Pozostaje nam czekać na przeanalizowanie sprawy i wydanie decyzji sądu. Termin posiedzenia jest jawny i otrzymamy informację o dacie i godzinie takiego wydarzenia. Czy mamy obowiązek uczestnictwa w takim spotkaniu? Na szczęście nie – obecność jest dobrowolna.

Sąd po przeanalizowaniu odwołania wydaje decyzję, która jest ostateczna i od której nie możemy się odwołać. Doskonale jednak wiemy, że nie każdy z nas ma ochotę, czas i motywację do załatwiania sprawy bezpośrednio z Sądem Rejonowym. Rozwiązaniem jest formularz zgłoszenia mandatu na platformie FotoradarNiePlacPL. To tam, bez zbędnych formalności możemy uzyskać szansę na unikniecie  nałożenia  mandatu po fotce z Fotoradaru oraz punktów karnych.

Mandat z fotoradaru – czy jest szansa na odwołanie się od mandatu?

Jak sprawdzić czy fotoradar zrobił nam zdjęcie – FotoradarNiePlacPL. To kolejna powszechna sytuacja, której doświadczyły tysiące kierowców. Jeśli otrzymaliśmy mandat – zdjęcie z tytułu rejestracji wykroczenia w fotoradarze, nasza sytuacja nie jest przesądzona.

Istnieje możliwość łatwego uchylenia się od mandatu w zgodzie z prawem. Wystarczy, że wypełnimy stosowny formularz, a następnie prześlemy przygotowany przez specjalistów dokument to Inspektoratu Transportu Drogowego.  To rozwiąże Nasz problem, a FotoradarNiePlacPL udzieli dalszej  pomocy w przypadku wyjątkowych sytuacji, gdyby jakiś  urzędnik  uwziął się konkretnie na Naszą  sprawę.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy