Artykuły sponsorowane

Ubezpieczenia to dotrzymywanie obietnic

Artykuł Partnera
Dodano: 15.10.2014
No image
Share
Udostępnij
Jak Aviva radzi sobie na podkarpackim rynku?
 
Na terenie Rzeszowa, jak i całego województwa, działamy już od kilkunastu lat. Oddział firmy w Rzeszowie oraz jego filie w Mielcu, Przemyślu i Krośnie to tak naprawdę nie biura, lecz zespoły znakomitych specjalistów pracujących w całym regionie. Nasi doradcy są ekspertami w zakresie różnych rodzajów ubezpieczeń i programów inwestycyjnych. 
 
Jakie produkty ubezpieczeniowe oferuje reprezentowana przez Pana firma?
 
Sztandarowym produktem Avivy jest Nowa Perspektywa – ubezpieczenie na życie przeznaczone dla całej rodziny, które można rozszerzyć o ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe oraz o rachunek inwestycyjny. Proponujemy też inne indywidualne polisy na życie, w tym posagowe. Oferujemy też grupowe ubezpieczenia na życie połączone na ogół z planem inwestycyjnym. Spora grupa klientów ubezpieczyła też u nas swoje domy, mieszkania czy samochody. 
 
Wspomniał Pan o placówkach w Rzeszowie, Przemyślu, Mielcu i Krośnie. Czy są to już zamknięte pod kątem rekrutacji zespoły?

Nie, ciągle się rozwijamy i  chętnie podejmiemy współpracę z nowymi osobami. W naszej branży można dobrze zarabiać, ale trzeba być w pełni zaangażowanym i mieć predyspozycje do wykonywania tego zawodu. Warto do nas przesłać swoje CV, bo dopiero osobisty kontakt z kandydatem pozwala nam to ocenić i podjąć decyzję o współpracy.
 
Co należy do obowiązków doradcy ds. ubezpieczeń i inwestycji?
 
Przede wszystkim, odpowiedni kontakt z naszymi obecnymi i potencjalnymi klientami. Słuchanie tego, jakie mają oczekiwania, wyobrażenia i pytania dotyczące przyszłości finansowej swojej i najbliższych. Jak pojmują swoją odpowiedzialność za rodzinę, za majątek, za swój życiowy dorobek. Z jakich usług finansowych już korzystają. Potem obowiązkiem doradcy jest analiza potrzeb i możliwości ubezpieczeniowych i finansowych klienta – teraz i w przyszłości, czyli jakby „przetłumaczenie” oczekiwań na język ubezpieczeń i inwestycji. Efektem takiej analizy może być konkretna propozycja zawarcia ubezpieczenia (np. na życie czy majątkowego) lub też skorzystania z naszych usług inwestycyjnych. Doradca powinien być także do dyspozycji klienta w razie pytań, zmian życiowych okoliczności czy pojawienia się nowych potrzeb. Co więcej, powinien sam się z nim kontaktować i podtrzymywać relację, jakby „czuwając” nad jego sytuacją życiową na przestrzeni czasu. Kluczowy moment przychodzi jednak wówczas, gdy klienta spotyka nieszczęście, przed którym się ubezpieczył. Wtedy doradca pomaga w dopełnieniu formalności, by klient jak najszybciej otrzymał należne świadczenie bądź odszkodowanie. Dzięki temu wiele rodzin ma za co godnie żyć mimo śmierci, kalectwa lub utraty zdrowia przez osoby najbliższe. Na tym polega sens ubezpieczeń i naszej pracy – na dotrzymywaniu złożonych wcześniej obietnic.
 
Z tego co Pan mówi, wyłania się o wiele ciekawszy – od stereotypowego – obraz pracy doradcy ubezpieczeniowego.
 
Tak, to zawód wymagający fachowej wiedzy, rzetelności i cierpliwości. Jeśli ktoś wypełnia go z pasją, daje poczucie satysfakcji, nie tylko finansowej. Szczególnie motywujące są sytuacje, gdy można bezpośrednio pomóc ludziom w trudnych chwilach życia. Pamięta się je latami. 
 
Zapraszam do przesyłania aplikacji na stanowisko doradcy ds. ubezpieczeń  i inwestycji  oraz menadżera zespołu na adres e-mail: rekrutacja_rzeszow@aviva.pl – zapewniam, że każdej kandydaturze przyjrzymy się z należytą uwagą.
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy