Artykuły sponsorowane

Nowy Renault Twingo już w salonach AUTO SPEKTRUM

Artykuł Partnera
Dodano: 15.09.2014
No image
Share
Udostępnij
MIASTO JEST MOIM ŻYWIOŁEM – to slogan który idealnie pasuje do charakteru nowego RENAULT TWINGO, które od kilku dni możecie Państwo osobiście wypróbować wybierając się na jazdę próbną.
 
NOWE TWINGO jest zawrotne i kompaktowe – może wszędzie się przemknąć. Potrafi zawrócić niemal w miejscu i bez kłopotu zaparkować dzięki rekordowo małej, wynoszącej zaledwie 8,59 m średnicy zawracania. Krótka maska i podwyższona pozycja za kierownicą zapewniają kierowcy doskonałą widoczność do przodu i ułatwiają manewry parkowania dzięki dostępnym w opcji systemom wspomagania parkowania tyłem (radarowi oraz kamerze cofania).
 
Silniki SCe 70 lub ENERGY TCe 90 oraz ich wysoki moment obrotowy dostępny już od najniższych obrotów sprawiają, że jazda po mieście staje się przyjemnością, która nigdy się nie znudzi. Model ten ma tylko 3,59 m długości, ale do tego obszerne, pełne światła, barwne i pomysłowe wnętrze z całą masą schowków. Jest pełnym optymizmu i żywiołowości autem miejskim.
Ruszanie pod górę? Koniec obaw, że silnik zgaśnie albo że auto się cofnie… Po zdjęciu nogi z pedału hamulca Twingo jeszcze przez ok. 2 sekundy pozostaje w miejscu, aby kierowca mógł spokojnie ruszyć z miejsca. Oprócz standardowego wspomagania układu kierowniczego, auto z silnikiem Energy TCe 90 wyposażone jest w układ zmiennego przełożenia, zwiększający szybkość z jaką kierowca uzyskuje maksymalny kąt skrętu kół.  Stałą prędkość jazdy zapewni regulator,  a prędkości maksymalnej dopilnuje ogranicznik prędkości. 
Stop & Start – genialny pomysł, aby mniej spalać, mniej zanieczyszczać środowisko i mniej hałasować…Wyłącza automatycznie silnik, gdy auto jest na postoju, ze skrzynią biegów ustawioną w położeniu luzu. W efekcie zmniejsza emisję CO2 i zużycie paliwa, a także poziom hałasu. Umożliwia również natychmiastowe uruchomienie silnika bez szarpnięć i drgań. 
 
 
 
GAMA i WYPOSAŻENIA STWORZONE DLA KAŻDEGO
 
Dzięki pakietowi Sport otrzymujemy sportowy styl: unikalne naklejki na nadwozie, specjalne, 16-calowe aluminiowe obręcze kół, aluminiowe pedały, sportową gałkę dźwigni zmiany biegów, tapicerkę ze skóry łączonej z tkaniną i atrakcyjnie wykończone wnętrze nadają autu jeszcze bardziej wyrazisty charakter. Pakiet Sport dostępny jest z następującymi kolorami nadwozi: Biały Cristal, Czerwony Flamme i Czarny Etoile.
Oklejenie zewnętrzne na nadwoziu pozwala nadać Nowemu Twingo indywidualny charakter. Dostępne są 4 wzory naklejek: CLASSIC (seryjnie od wersji Intens), VINTAGE, INTENSE oraz SPORT. Każdy pakiet kolorystyczny obejmuje ozdobną listwę chłodnicy, ozdobne listwy boczne oraz obudowy lusterek bocznych. Zewnętrzne elementy ozdobne dostępne są w 3 kolorach: białym, niebieskim i czerwonym. Z kolei ozdobne elementy wnętrza obejmują kierownicę, ozdobny panel deski rozdzielczej i obramowania nawiewów. Występują w kolorze białym, czarnym, czerwonym bądź niebieskim. Konstruktorzy pomyśleli także o schowkach, których jest w sumie 52 l pojemności. Rozwiązanie pod nazwą Flexicases® to m.in.: kieszenie w drzwiach, schowki pod tylnymi siedzeniami, środkowy schowek między przednimi fotelami czy wyjmowany schowek deski rozdzielczej. Tylną kanapę można złożyć jednym ruchem ręki. Można też zmienić nachylenie oparć, tak aby powiększyć bagażnik nie rezygnując przy tym z tylnych siedzeń. Od wersji Zen jest ona nawet dzielona w układzie 50/50… 
 
 
BEZPIECZEŃSTWO – PEWNE SIEBIE, PEWNE CIEBIE
 
Nowe RENAULT TWINGO zadba o bezpieczeństwo podróżujących nim osób. System ABS zapobiegając blokowaniu się kół, w razie gwałtownego hamowania, umożliwia kierowcy zachowanie kontroli nad pojazdem. Będący jego uzupełnieniem układ wspomagania nagłego hamowania umożliwia, niezależnie od siły hamowania, utrzymanie toru jazdy. Dzięki temu skraca drogę hamowania bez ryzyka gwałtownej zmiany kierunku jazdy. W razie utraty przyczepności system dynamicznej kontroli toru jazdy ESC umożliwia zachowanie panowania nad pojazdem bez ryzyka niezamierzonej zmiany toru jazdy. Kierowcę i pasażera na przednim siedzeniu chronią czołowe i boczne poduszki powietrzne. Fotelik dziecięcy na przednim siedzeniu pasażera można zainstalować po wyłączeniu poduszki powietrznej. Specjalna kontrolka na desce rozdzielczej poinformuje, czy poduszka jest aktywna, czy nie. Twingo wyposażone jest w ISOFIX – dostępny na obydwu tylnych siedzeniach system umożliwia w pełni bezpieczne zamocowanie fotelików dziecięcych. W niektórych wersjach możliwe jest również umieszczenie fotelika z przodu dzięki fotelowi pasażera z systemem Isofix dostępnemu w opcji.
Jeśli kierowcy zdarzy się przekroczyć ciągłą lub przerywaną linię pasa ruchu bez włączenia kierunkowskazu, system powiadomi go dźwiękowym i wizualnym sygnałem ostrzegawczym. System kontroli pasa ruchu składa się z kamery umieszczonej na wysokości wewnętrznego lusterka wstecznego oraz świetlnych i dźwiękowych kontrolek. W przypadku przebicia opony lub spadku ciśnienia w oponie, specjalny system ostrzeże kierowcę, aby zapobiec groźbie utraty panowania nad pojazdem.
 
DESIGN I ERGONOMIA
 
R-Link Evolution to nowoczesny, idealnie wkomponowany w deskę rozdzielczą system multimedialny, zawierający niezbędne funkcje takie jak nawigacja TomTom®, multimedia, Bluetooth® i aplikacje , które można obsługiwać za pomocą 7 -calowego ekranu dotykowego. Posiada on niezwykle starannie dopracowaną grafikę, a jego nowy, pojemnościowy ekran z lepszym kontrastem i większą rozdzielczością umożliwia powiększanie / zmniejszanie obrazu (funkcja „zoom”), bądź też przewijanie treści tak, jak w smartfonie lub na tablecie. 
 
Podsumowując – NOWE RENAULT TWINGO to samochód z wielkim sercem i charakterem. Mnogość nowoczesnych zastosowanych w tym modelu rozwiązań z pewnością uwiedzie niejednego kierowcę. 

Grupa Auto Spektrum
Koncesja Rzeszów – ul. Armii Krajowej 82, 35-307 Rzeszów tel. (48-17) 859 15 00; fax 859 15 00
Koncesja Krosno – ul. Krakowska 199, 38-400 Krosno tel. (48-13) 420 11 77; fax 420 12 93
Koncesja Tarnów – Ładna 82b, 33-156 Skrzyszów tel. (48-14) 628 45 45; fax 628 46 48
Koncesja Nowy Sącz – ul. I Brygady 2, 33-300 Nowy Sącz, tel.(48-18) 447 70 00; fax 447 70 07
Koncesja Wieliczka – ul. Niepołomska 26d, 32-020 Wieliczka, tel.(48-12) 288 30 00; fax 278 50 51
Koncesja Kraków – al. Powstańców Śląskich 24, 30-570 Kraków, tel.(48-12) 423 51 00; fax 423 61 01
 
 
Koncesje współpracujące:
 
Koncesja MADOR GADOCHA Sp. z o.o.
Koncesja Bielsko Biała – ul. Bielska 551, 43-384 Jaworze,  tel. (48-33) 817 33 30
Filia Cieszyn – ul. Katowicka 185, 43-400 Cieszyn tel. (48-33) 851 52 37 
 
Więcej na: www.autospektrum.pl
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy