Artykuły sponsorowane

Nowoczesne i efektywne rozwiązania ochrony przeciwsłonecznej

Artykuł Partnera
Dodano: 27.08.2014
No image
Share
Udostępnij
Żaluzje fasadowe, zwane również zewnętrznymi, są nowoczesnym, eleganckim produktem mocowanym na zewnątrz fasady budynku. Lekka i prosta budowa doskonale sprawdzi się w nowoczesnych obiektach architektonicznych, charakteryzujących się dużymi przeszkleniami, a także w konstrukcjach aluminiowych.
 
Systemy żaluzji fasadowych ANWIS chronią wnętrze budynku przed nadmiernym jego nasłonecznieniem oraz poprawiają zewnętrzny wygląd obiektu. Ich stosowanie powoduje znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej niezbędnej do klimatyzowania przesłanianych pomieszczeń. Montowane na dużych elewacjach działają jak izolator, który wpływa na odpowiedni rozkład temperatury w pomieszczeniu i pomaga w pracy klimatyzacji  nie obciążając jej. Między powierzchnią lamelową a szybą wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powie¬trza, która spowalnia wymianę ciepła. Ponadto żaluzje skutecznie zmniejszają natężenie hałasu.
 
Żaluzje zewnętrzne zmieniają wygląd fasady, nadając jej ciekawy i nowoczesny charakter. Ich głównym elementem są poziome lamele aluminiowe o różnych kształtach i szerokościach.
 
Firma ANWIS oferuje lamele o przekroju poprzecznym w kształcie litery C, Z, F, a także NOWOŚĆ – lamele w kształcie litery S. Szerokości lamel zależą od typu żaluzji i wynoszą odpowiednio: 65 mm, 70 mm, 80 mm i 90 mm. Płynne sterowanie żaluzją fasadową ANWIS pozwala na jej podnoszenie i opuszczenie, a także zmianę położenia kąta lamel. Otwieranie i zamykanie żaluzji w zakresie 90° i 180° daje możliwość komfortowego ustawienia stopnia przeni¬kania światła i ciepła do wnętrza pomieszczenia.
 
Wysokość pakietu złożonej żaluzji w pozycji podciągniętej jest różna w zależności od typu systemu i jego gabarytów. Wielkość ta jest istotna z punktu widzenia architektonicznego, bowiem należy zaprojektować miejsce nad oknem, aby zmieścić cały pakiet lamel. Lamele żaluzji fasadowych ANWIS pokryte są wysokiej jakości lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych i standardowo dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL. 
 
Istnieje możliwość wykonania żaluzji zewnętrznej w kolorze niestandardowym.
 
Górna część żaluzji jest często zasłaniana elewacją lub zamknięta przez specjalnie dobrane osłony maskujące tzw. blendy. W tym przypadku kolorystyka osłon bocznych oraz osłon maskujących może być również dobrana indywidualnie wg kolorów z palety RAL.
 
W celu zabezpieczenia żaluzji przed działaniem wiatru, lamele aluminiowe posiadają dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic lub stalowych linek w osłonie z PCV. 
Prowadnice, lamele oraz rynna dolna wykonane są z aluminium odpornego na czynniki atmosferyczne oraz dodatkowo zabezpieczone wysokiej jakości lakierami. Ciężar własny żaluzji wynosi średnio 2–3 kg na m², i nie stanowi istotnego obciążenia dla konstrukcji budynku. Lekka i prosta budowa żaluzji fasadowych, a także wykończenie prowadnic, blach osłonowych i elementów mocujących, zapewnia systemowi stabilność i trwałość. Żaluzje zewnętrzne montowane są do ramy okna, konstrukcji fasady lub bezpośrednio do ściany. Decyzję o wyborze systemu oraz sposobie jego montażu warto przewidzieć na etapie projektowania obiektu.
 
Żaluzje mogą być sterowane ręcznie – przy pomocy mechanizmu korbowego, lub elektrycznie przy pomocy silnika. Sterowanie silnikiem elektrycznym jest nie tylko wygodne, ale również korzystne z punktu widzenia ekonomicznego, gdyż jeden silnik może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji. Ponadto istnieje możliwość współpracy z systemem automatyki pogodowej. Opcjonalnie można zastosować automatykę z możliwością podłączenia do inteligentnego systemu zarządzania fasadami dynamicznymi – interfejs użytkownika to prosty w obsłudze program PC.
 
Przesłony zewnętrzne stanowią istotny element wyposażenia budynku. Odpowiednio dobrane, zabezpieczą pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem, stworzą korzystne warunki optyczne, a dodatkowo pozwolą ograniczyć pracę urządzeń klimatyzacyjnych.

 
MARIOT Rzeszów
 
ul. Popiełuszki 5,
tel. (17) 85 909 85 
faks (17) 85 909 85 wew. 126
 
Dowiedz się więcej: http://www.mariot.pl/
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy