Artykuły sponsorowane

Samochody dla biznesu

Artykuł Partnera
Dodano: 08.07.2014
No image
Share
Udostępnij
Służą do rozwożenia, dowożenia, przewożenia. Towar do osiedlowego sklepiku albo dużego marketu, materiały budowlane na plac budowy, pracowników na miejsce pracy. Bez samochodu dostawczego żadna firma nie byłaby w stanie sprawnie funkcjonować i rozwijać się. Dlatego powinien być szybki, niezawodny, idealnie dobrany do potrzeb i profilu firmy. 
 
Firma bez samochodu dostawczego? Dziś to absolutnie niemożliwe. Przedsiębiorstwo, które nie może szybko dostarczyć swojego towaru, nie jest mobilne, z miejsca przegrywa walkę na rynku. Z tego właśnie powodu wybór auta jest tak istotny i musi spełniać oczekiwania użytkowników i wymagania branży, w jakiej przedsiębiorstwo działa. Samochody dostawcze marki Renault są wielozadaniowe, uniwersalne i bardzo trwałe. Dzięki temu każda firma może dobrać pojazd, który najlepiej sprawdzi się w warunkach, w jakich będzie pracował. 
 
ZABUDOWY SPECJALISTYCZNE
 
Branża produkcyjna jest bardzo wymagającym klientem dealerów samochodów dostawczych. Cukiernie, piekarnie, masarnie czy też firmy cateringowe poszukują samochodów z zabudowami specjalistycznymi jak chłodnie, izotermy i kontenery. Bardzo istotna jest kubatura, która pozwoli na załadowanie większej ilości towaru. Odpowiedzią na potrzeby takich firm będzie Trafic Dostawczy. To solidna konstrukcja i niskie koszty eksploatacji, a dodatkowym atutem jest szeroka gama wersji oraz niezawodne, dynamiczne i ciche silniki.
 
 
Poziom komfortu i bezpieczeństwa jest porównywalny do samochodów osobowych. Trafic Furgon dysponuje kompletną gamą pojazdów przeznaczonych do transportu towarów i została stworzona dla każdego rodzaju działalności: 2 DMC, 2 długości i 2 wysokości dachu, co daje od 5 do 8 m³ i od 1000 do 1200 kg ładowności. Wersje Trafic Furgon, Passenger i Platforma mogą być poddawane dalszym modyfikacjom realizowanym przez wyspecjalizowane firmy nadwoziowe współpracujące z Renault. Dzięki temu pojazdy doskonale sprawdzają się m.in. do przewozu osób niepełnosprawnych, jako pojazdy interwencyjne, karetki, izotermy czy punkty ruchomej gastronomii.
Natomiast Kangoo Express jest doskonałym połączeniem auta osobowego i dostawczego. Ze względu na swoje walory i gabaryty świetnie sprawdza się w małych firmach, które nie mają potrzeby kupowania dużego samochodu dostawczego. Pozwala na bezpieczne przewożenie ładunków, a zaletą są boczne drzwi przesuwne oraz podwójne drzwi tylne otwierane na boki lub klapa podnoszona do góry. To kwestia wyboru kupującego. 
 
 
NA BUDOWĘ I NIE TYLKO
 
Renault Master to z kolei silny samochód na trudne warunki. Już wygląd jego przodu jest odzwierciedleniem możliwości tego auta. Duże, wyraziste reflektory oraz nowa osłona chłodnicy podkreślają charakter tego samochodu, a masywny  zderzak w doskonale chroni nadwozie. Kabina Renault Mastera jest obszerna, przytulna, komfortowa i bardzo profesjonalna. Gwarantuje optymalną widoczność, elementy sterowania rozmieszczone są maksymalnie ergonomicznie, kierownica i fotel kierowcy są regulowane do umożliwiają dostosowanie pozycji za kierownicą do każdej postury. Kabina jest też klimatyzowana i doskonale wyciszona. Renault Master jest solidny i skuteczny, idealnie dostosowuje się do nawet najostrzejszych wymagań. Zalety tego samochodu docenił Krzysztof Nakoneczny, prezes oddziału Grainplast w Przemyślu, który właśnie kupił trzy nowe Renault Master z zabudową skrzyniową i plandekami. – Działamy w branży budowlanej, więc potrzebujemy samochodu wytrzymałego i niezawodnego, ale też z napędem na tylną oś i bliźniaczymi kołami. To ważne, ponieważ przewozimy ciężkie materiały i wjeżdżamy na tereny grząskie i mokre przy budowach, więc nie możemy ryzykować, że pojazd utknie. Poszukując samochodów dla swojej firmy opierałem się na opiniach i doświadczeniach znajomych wykonawców i wszyscy zgodnie polecali Renault Master. Doceniali jakość zarówno samochodów, jak i serwis – mówi.
Z kolei z myślą o klientach instytucjonalnych powstał Clio Société o dynamicznej stylistyce, funkcjonalnym wnętrzu i wysokim komforcie jazdy, który zapewnia praktyczne wyposażeniu oraz silniki o dobrych osiągach i niskim zużyciem paliwa. Wersja Authentique Clio Société dba o komfort i bezpieczeństwo jazdy oferując seryjnie 4 poduszki powietrzne, ABS oraz zmienne wspomaganie układu kierowniczego, kierownicę oraz fotel kierowcy regulowane na wysokość a także szyby przednie regulowane elektrycznie.
Dzięki tym zaletom Clio Société staje się sprawnym i wydajnym miejscem pracy.
SKROJONY NA MIARĘ POTRZEB
 
Pewny i sprawdzony model samochodu dostawczego to niezwykle ważny w branży budowlanej. W warunkach, gdy samochód pracuje na firmę, najważniejsze stają się przestronność, oszczędność silników, niskie koszty użytkowania, komfort jazdy i renoma marki, która przekłada się na niezawodność samochodów dostawczych. Idealny samochód dostawczy musi być w pełni dostosowany do potrzeb danej firmy. W codziennym użytkowaniu najlepiej sprawdzają się auta wielozadaniowe, uniwersalne i bardzo trwałe. Właśnie dlatego wybór samochodu transportowego nigdy nie jest pochopną decyzją i zawsze opiera się na kwestiach kluczowych dla firmy. 
 
 
Zazwyczaj liczą się walory użytkowe tych pojazdów. – Muszę mieć samochody do przewozu głównie materiałów budowalnych. Potrzebuję więc samochodów nowoczesnych, wytrzymałych, z dobrym silnikiem. Oczywiście kluczową sprawą jest też eksploatacja tych pojazdów, zużycie paliwa oraz poszczególnych części. Tymi samochodami jeździmy na budowy w najróżniejszych miejscach, muszą więc być niezawodne, oszczędne i trwałe – dodaje Krzysztof Nakoneczny z oddziału Greinplastu w Przemyślu, od niedawna właściciel trzech nowych modeli Renault Master. 
 
Koncesja Rzeszów – ul. Armii Krajowej 82, 35-307 Rzeszów tel. (48-17) 859 15 00; fax 859 15 00
Koncesja Krosno – ul. Krakowska 199, 38-400 Krosno tel. (48-13) 420 11 77; fax 420 12 93
Koncesja Tarnów – Ładna 82b, 33-156 Skrzyszów tel. (48-14) 628 45 45; fax 628 46 48
Koncesja Nowy Sącz – ul. I Brygady 2, 33-300 Nowy Sącz, tel.(48-18) 447 70 00; fax 447 70 07
Koncesja Wieliczka – ul. Niepołomska 26d, 32-020 Wieliczka, tel.(48-12) 288 30 00; fax 278 50 51
Koncesja Kraków – al. Powstańców Śląskich 24, 30-570 Kraków, tel.(48-12) 423 51 00; fax 423 61 01

Koncesje współpracujące:
Koncesja MADOR GADOCHA Sp. z o.o.
Koncesja Bielsko Biała – ul. Bielska 551, 43-384 Jaworze,  tel. (48-33) 817 33 30
Filia Cieszyn – ul. Katowicka 185, 43-400 Cieszyn tel. (48-33) 851 52 37 
 
Więcej na: www.autospektrum.pl
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy