Artykuły sponsorowane

Pewny balkon, piękny taras

Artykuł Partnera
Dodano: 11.06.2014
No image
Share
Udostępnij
Balkony i tarasy są chyba najbardziej atrakcyjnymi elementami domu. Stanowią o walorach estetycznych budynku, zdobią go i uatrakcyjniają. Ale ponieważ są architektonicznie wyeksponowane, są również najmocniej narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne i zmieniające się temperatury. Dlatego też niewłaściwie wykonane, błyskawicznie niszczeją i raczej szpecą niż zdobią. Uniknąć tego można inwestując w profesjonalny i kompleksowy system budowy balkonu lub tarasu firmy Greinplast.
 
Któż z właścicieli tarasu lub balkonu nie zna problemu odpadających płytek, wody wnikającej w szczeliny, korodujących obróbek blacharskich krawędzi? To bardzo powszechne kłopoty. Czy zatem w naszym klimacie można mieć balkony zarazem piękne i trwałe? Oczywiście, ale muszą być wykonane we właściwy sposób i przede wszystkim z odpowiednich materiałów. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie pełnego systemu, który jest gwarancją długotrwałości tych elementów.
 
Przez lata w naszym kraju balkony budowane były w niewłaściwy sposób i po pewnym czasie zawsze pojawiały się z nimi problemy. Kwestia źle wykonanych balkonów i tarasów wynikała po części z niewiedzy wykonawców i inwestorów, ale z pewnością większym problemem były koszty takich rozwiązań. Zazwyczaj wybierano najtańsze rozwiązania, a tymczasem, aby właściwie wykonać taras czy balkonu trzeba to zrobić wielowarstwowo. Jednak nie wszystkie materiały się do tego nadają, natomiast Greinplast stworzył cały zestaw produktów, które uzupełniają się i razem tworzą doskonałą całość, która może służyć użytkownikom wiele lat.
Ponieważ w naszym klimacie powierzchnie są narażone na wiele agresywnych czynników, temperatury często spadają poniżej zera, woda wnikająca w szczeliny zamarza i niszczy powierzchnię, latem słońce mocno operuje. Dlatego właśnie powstał system, który pozwala wykonać takie powierzchnie w sposób właściwy, gwarantujący, że płytki nie będą odpadały, a powierzchnie będą trwałe. 
 
WARSTWA PO WARSTWIE
 
Odpowiednio zrobiony balkon i taras muszą być wykonane warstwowo, gdyż każda z nich pełni inne funkcje. Ma to oczywiście przełożenie na cenę, wyższą niż gdybyśmy wykonywali balkon tradycyjnie, jednak w naszym klimacie, jeśli chce się mieć balkon lub taras na lata, jest to wręcz konieczność. Dlatego został skomponowany taki system, który umożliwia wykonanie takiej powierzchni właściwie, który zagwarantuje, że takie powierzchnie będą wykonane trwale. Takie rozwiązania w przypadku naszego klimatu wiążą się z dużym rygorem związanym z wykonawstwem i stosowanymi materiałami. Ale ci, którzy przez lata zmagali się z odpadającymi płytkami, a zdecydowali się na inwestycję w system Greinplastu, doceniają jego zalety.

Zestaw jest tak skomponowany, by nadawał się do balkonów zarówno ocieplonych, jak i nieocieplonych, oraz do tarasów. Zawiera on wszystkie materiały, którymi można osiągnąć oczekiwany efekt. Zaczynając od przygotowania płyty betonowej, poprzez wykonanie na niej spadku, który wykonuje się z jastrychu wyrównującego szybkowiążący (Greinplast JWF), aż po uszczelnienie hydroizolacją dwuskładnikową standardową albo hydroizolacją dwuskładnikową wysokociśnieniową. Do tego są specjalne listwy aluminiowe, które umożliwiają odprowadzenie wody poza balkon, maty drenażowe, taśmy uszczelniające. 
 
Zrobienie trwałego balkonu lub tarasu jest procesem złożonym, ale tylko w ten sposób można uniknąć problemów, z jakimi ciągle zmagają się właściciele nieruchomości. – Balkony i tarasy, które były przez lata wykonywane w naszym kraju, bardzo szybko niszczeją, płytki odpadają, a wszystko zaczyna się od warstwy krawędziowej balkonu lub tarasu. Wydawać by się mogło, że nie ma sposobu, by uniknąć takich kłopotów, a tymczasem okazuje się, że na zachodzie Europy z balkonami nie dzieją się podobne rzeczy. Jednak tam takie powierzchnie wykonuje się zupełnie inną techniką, droższą, ale w tym przypadku nie warto oszczędzać i stosować rozwiązania tymczasowe – tłumaczy Jan Pilch, doradca techniczny w firmie Greinplast. 
 
NIE TYLKO PŁYTKI
 
Problemy z nieustannie odpadającymi płytkami sprawiły, że właściciele domów z podchodzą do nich z obawą i szukają innych rozwiązań. Z tego względu w ostatnim czasie bardzo popularne stały się deski kompozytowe, które wyeliminują takie problemy. Ciekawą alternatywą są także tzw. kamienne dywany, które w tym roku pojawią się w ofercie Greinplastu, a powstały we współpracy z firmą Hahne, której produkty są najwyższej jakości. – To zupełna nowość, która cieszy się niezmiernie dużym zainteresowaniem, ponieważ gwarantuje trwałość balkonów i tarasów. Jest to warstwa kamienia marmurowego sklejona spoiwem, którym jest poliuretan, czyli bardzo mocny, trwały i elastyczny materiał, gwarantujący solidność i trwałość.
 
Właściwie wykonane powierzchnie to gwarant trwałości na długie lata i eliminacja wszelkich usterek. Kamienne dywany na zachodzie Europy stosowane są od 14 lat, więc są to rozwiązania sprawdzone i docenione przez klientów. Te rozwiązania są nie tylko trwałe, ale i bardzo efektowne, to świetna propozycja dla osób, które chcą mieć nie tylko coś trwałego, ale coś całkowicie innego – mówi Jan Pilch z Greinplastu.
Pełen zestaw obejmuje niezbędne kleje, grunty, hydroizolacje i uszczelniacze, ale nie można zapomnieć o zabezpieczeniu krawędzi balkonów.
 
Zazwyczaj, popularnie nazywane obróbkami blacharskimi, wykonuje się je z blachy ocynkowanej, która jednak nie jest trwałym rozwiązaniem, ponieważ bardzo szybko koroduje i nie gwarantuje szczelności. Zastąpić je można kompletnym systemem okuć balkonowych oferowanym przez Greinplast. Są to listy aluminiowe zabezpieczone farbą proszkową, z całym systemem montażu, połączeń. Te elementy zabezpieczają powierzchnię i są rozwiązaniem bardzo estetycznym. W ten sposób całość pozwoli stworzyć balkon lub taras trwały na całe lata, który będzie rzeczywiście ozdobą domu.
GREINPLAST Sp.z o.o.
Krasne 512 b, 36-007 Krasne
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy