Artykuły sponsorowane

Kiedy warto korzystać z zewnętrznego dostawcy usług HR

Grupa Progres
Dodano: 03.06.2014
No image
Share
Udostępnij
Sytuacji, w których firmy decydują się na skorzystanie z zewnętrznego dostawcy usług HR jest kilka. Jeśli mówimy o usługach doradczych i konsultingowych, takich jak wdrażanie systemów ocen, budowanie narzędzi motywacyjnych, podnoszenie poziomu realizacji celów, budowanie zaangażowania, czy rozwój pracowników, to często decydują się na nie firmy, w których nie ma wewnętrznego działu personalnego.
W takich przypadkach wsparcie konsultanta z zewnątrz pozwala na zapewnienie realizacji potrzebnych rozwiązań HR dopasowanych do konkretnych potrzeb organizacji bez generowania kosztu związanego z zatrudnianiem osoby do działu personalnego na stałe. Z usług doradczych korzystają także firmy, w których funkcjonuje dział HR, tu często potrzebne jest jednostkowe wsparcie w ramach konkretnego projektu, co do którego, wśród zatrudnionych w tym dziale pracowników, nie ma odpowiedniej wiedzy i doświadczeń.
 
Jeśli myślimy o zewnętrznych usługach w zakresie rekrutacji pracowników, to warto z nich skorzystać, jeśli chcemy zaoszczędzić czas i/lub jeśli zależy nam na rzetelnym i obiektywnym przeprowadzeniu procesu rekrutacji i selekcji z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi i w oparciu o wiedzę doświadczonych w tym temacie konsultantów. Jeśli decydujemy się na zlecenie rekrutacji na zewnątrz, cały proces dzieje się poza naszymi obowiązkami, my jedynie nadzorujemy działania i czekamy na efekty działań, mogąc w tym czasie zająć się realizacją innych, priorytetowych dla nas zadań biznesowych.
 
Zewnętrzny dostawca usług HR może być także istotnym wsparciem pod kątem zatrudniania pracowników. Jeśli zależy nam na elastyczności zatrudnienia, w naszej firmie mamy dużą sezonowość działań i potrzebujemy możliwości czasowego zatrudniania osób do realizacji zadań przy wzmożonej ilości zamówień, możemy zdecydować się na zatrudnienie pracowników w formule pracy tymczasowej korzystając z zasobów, którymi dysponuje agencja pracy. 
 
Nasi Klienci najczęściej korzystają z usług zewnętrznych dostawców w powyższych obszarach, kiedy ich firma staje przed nowym wyzwaniem lub kiedy zależy im na optymalizacji procesów czy kosztów związanych z zatrudnionymi pracownikami. Poza tym często zgłaszają się do nas szukając możliwości zwiększania zaangażowania pracowników, budowania ich większej efektywności lub chcąc zadbać o ich rozwój. Wiedząc jak ważne jest odpowiednie dopasowanie działań do indywidulanych potrzeb naszych Klientów, każdorazowo zaczynamy naszą współpracę od spotkania, podczas którego analizujemy sytuację i na tej podstawie wskazujemy czy jest to moment, w którym warto skorzystać z zewnętrznego dostawcy usług, a jeśli tak, to w jakim zakresie.
Jeśli zastanawiacie się Państwo: ‘czy w mojej firmie warto byłoby skorzystać z zewnętrznego dostawcy usług HR’? Zapraszamy do kontaktu, chętnie porozmawiamy na ten temat.
 
 
Dane kontaktowe:
Grupa Progres, Biuro Rzeszów
Panorama Rzeszów
ul. Piłsudskiego 32, 3 piętro – lokal 315
rzeszow@grupaprogres.pl 
tel. 601 906 500
SPRAWDŹ NAS:
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy