Artykuły sponsorowane

Stylowe dekoracje kuchenne

Artykuł Partnera
Dodano: 12.11.2013
No image
Share
Udostępnij
Kuchnia to często ulubione miejsce domowników. Tutaj spożywamy posiłki, spędzamy czas z bliskimi i przyjaciółmi, dlatego też powinna być funkcjonalna, a przede wszystkim przytulna i pełna pozytywnej energii. A osiągnięcie takiego efektu jest całkiem proste i nie drogie. Wystarczy jako dekorację zastosować fototapety.
 
Dawne tapety nie nadawały się do stosowania w pomieszczeniach takich, jak kuchnia, gdzie narażone są na wilgoć czy tłuszcz. Te, które są obecnie dostępne, są już dostosowane do takich warunków.
 
– Do kuchni polecane są fototapety pokryte laminatem. Mogą to być fototapety winylowe na podłożu flizelinowym lub fototapety samoprzylepne, które są bardziej odporne na „szorowanie”. Laminaty mogą być błyszczące lub matowe. Świetnym rozwiązaniem są też fototopanele, czyli zalaminowany wydruk na płycie PCW. Są lekkie i łatwe w montażu i bardzo odporne na wilgoć – tłumaczy Anna Bajda-Wesołowska z Domdeko – Fabryki pięknych wnętrz.

Na ściany i nie tylko
 
W przestrzeni pomiędzy szafkami i nad kuchenką zazwyczaj kładzione są płytki ceramiczne, bo znacznie łatwiej utrzymać je w czystości niż ściany pokryte tylko farbą. Ale z powodzeniem można je zastąpić fototapetą. Nad blat roboczy najbardziej praktycznym rozwiązaniem są fototapety pod szkło, czyli fototapeta przyklejona do szkła „od spodu” i zalaminowana.
 
– Rewelacyjnie zastępują płytki i łatwiej utrzymać je w czystości, ponieważ nie mają fug – dodaje Anna Bajda-Wesołowska z Domdeko.pl.
 
Fototapety mają też inną zaletę – wprowadzają atrakcyjne akcenty dekoracyjne, jakich płytki ceramiczne nie są w stanie dać. Ogromna ilość wzorów i kolorów daje nieograniczone wręcz możliwości dekorowania kuchni. Bardzo popularne są obecnie okleiny na fronty mebli, drzwi czy lodówki. To szybki i niedrogi sposób na nowe meble czy zupełną zmianę wnętrza. Doskonale też zabezpieczają oklejaną powierzchnię. Usunięcie fototapet nie stanowi też żadnego problemu i w każdej chwili można stworzyć swoją kuchnię na nowo.
 
Do wyboru do koloru

Najczęstszymi motywami stosowanymi w kuchni są elementy powiązane z funkcją tego pomieszczenia. Są więc filiżanki z kawą, owoce, warzywa, kwiaty, przyprawy, kieliszki wina, potrawy czy też najróżniejsze przedmioty kuchenne. Ale wcale nie trzeba ograniczać się do fototapet tematycznych, można wybrać coś całkowicie odmiennego, np. jakąś abstrakcyjną grafikę lub zjawiskowy pejzaż. Nowoczesne fototapety pozwalają na niebywałą kreatywność w tworzeniu wyjątkowej atmosfery w kuchni, a dzięki intensywnym barwom, zdecydowanym kształtom i wzorom można stworzyć miejsce naszych marzeń.
 
 

 
Ul. Krzyżanowskiego 6A
Rzeszów
 
 
 tel. +48 17 857 57 35
kom.  +48 505 102 233
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy