Artykuły sponsorowane

Rachunek powierniczy – gwarancja bezpiecznego zakupu nieruchomości od developerów

Szerbud
Dodano: 20.08.2013
No image
Share
Udostępnij
Szerbud wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i podnosi standardy swoich usług. Od niedawna daje im możliwość zakupu nieruchomości w ramach rachunku powierniczego, gwarantującego całkowite bezpieczeństwo transakcji. 
 
Rachunek powierniczy to nowość na rynku nieruchomości. Jest on częścią składową tzw. ustawy deweloperskiej i daje kupującym mieszkanie, dom czy szeregówkę 100-procentową pewność transakcji kupna swoich wymarzonych czterech kątów.
 
Na czym to dokładnie polega? Otóż, deweloper zawiera z bankiem umowę na prowadzenie mieszkaniowego rachunku powierniczego, na którym bank ewidencjonuje wszelkie wpłaty przyszłych nabywców lokali oraz wypłaty na poczet inwestycji. To bank sprawdza postępy budowy, a pieniądze z rachunku powierniczego wypłaca deweloperowi dopiero po zakończeniu kolejnych etapów inwestycji. Bank występuje w roli gwaranta, że wpłacone przez kupującego pieniądze nie zostaną sprzeniewierzone przez dewelopera. 
Szerbud, jako pierwsza w Rzeszowie firma deweloperska zajmująca się sprzedażą domów jednorodzinnych, wspólnie z Bankiem PKO BP S.A., otworzyła rachunek powierniczy dla swoich klientów. To rozwiązanie pozwala bankowi skutecznie weryfikować proces budowy nieruchomości, dając w ten sposób klientowi pewność, że powstanie ona w terminie, w ustalonych standardach i nawet w razie upadłości firmy deweloperskiej lub innych nieprzewidzianych problemów. Klient ma pewność otrzymania budynku dokładnie takiego, jak określa umowa. – Nie ma możliwości opóźnień czy zamiany materiałów, ponieważ to bank decyduje, kiedy deweloper otrzymuje pieniądze i to on również weryfikuje stan budowy. A co ważne – wszystkie koszty rachunku powierniczego ponosi deweloper. Klient zatem nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów dodatkowo ma kontrolę nad pieniędzmi i pełne bezpieczeństwo zakupu domu, który jest przecież inwestycją życiową.  Ustawa deweloperska i rachunek powierniczy sprawiają, że to deweloper jest zobowiązany do dopilnowania wszystkich formalności, a klient otrzymuje gotowy produkt do ostatecznego wykończenia. To w naszej firmie całkowita nowość, a już skorzystało z niej kilku klientów – zdradza Jacek Ceglarz z firmy Szerbud.
 
Jak umowa chroni kupujących:
  • umowa przedwstępna na kupno domu lub mieszkania jest zawierana w formie aktu notarialnego,
  • prawo nabywcy jest wpisywane do księgi wieczystej działki, na której powstaje inwestycja,
  • deweloper wraz z rozpoczęciem sprzedaży mieszkań ma obowiązek przygotować prospekt informacyjny dotyczący swojej inwestycji,
  • nawet w przypadku upadłości dewelopera inwestycję można dokończyć,
  • kupujący wpłacają pieniądze wyłącznie na rachunek powierniczy.
 
W celu uzyskania szerszych informacji odnośnie rachunku powierniczego oraz oferty firmy SZERBUD zapraszamy do siedziby firmy lub zachęcamy do kontaktu telefonicznego:
Ul. Olbrachta 14, 35-614 Rzeszów, tel./faks: 17-85 86 412, e-mail: szerbud@szerbud.pl. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.
 
 
Share
Udostępnij

Nasi partnerzy