Reklama

Świat

Turcja: złapano zamachowców z kościoła w Stambule; IS wzięło odpowiedzialność za atak

PAP
Dodano: 28.01.2024
Fot. PAP/EPA/ERDEM SAHIN
Fot. PAP/EPA/ERDEM SAHIN
Share
Udostępnij

Złapano dwóch napastników podejrzanych o przeprowadzenie w niedzielę ataku w kościele w Stambule, w wyniku którego zginęła jedna osoba – poinformował minister spraw wewnętrznych Turcji Ali Yerlikaya. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się wcześniej tzw. Państwo Islamskie (IS).


“Dwóch podejrzanych o morderstwo obywatela Turcji Tuncera Cihana podczas niedzielnego nabożeństwa we włoskim kościele Santa Maria w Stambule zostało schwytanych” – napisał na platformie X turecki minister. Szef MSW nie ujawnił motywów ani jakiejkolwiek przynależności sprawców ataku.

IS przyznało się wcześniej do przeprowadzenia zamachu twierdząc, że był on odpowiedzią na wezwania przywódców organizacji terrorystycznej do atakowania Żydów i chrześcijan.

Ofiara śmiertelna ataku to 52-letni mężczyzna. Nagranie przedstawiające zdarzenie pokazuje dwóch mężczyzn wchodzących do świątyni za swoją ofiarą, w kierunku której oddali strzał natychmiast po wejściu do kościoła. “Świadkowie opowiedzieli, że zamachowcy zbiegli z miejsca ataku pieszo” – podał turecki portal Duvar.

Kondolencje w związku z atakiem złożył po cotygodniowej modlitwie Anioł Pański papież Franciszek. “Wyrażam solidarność ze wspólnotą kościoła w Stambule, która ucierpiała podczas zbrojnego ataku w czasie mszy, w wyniku którego jedna osoba zginęła” – powiedział.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy