Reklama

Świat

Szef Pentagonu Lloyd Austin wypisany ze szpitala

PAP
Dodano: 14.02.2024
Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Share
Udostępnij

Amerykański minister obrony Lloyd Austin został we wtorek wypisany z wojskowego szpitala i wrócił do pełnienia obowiązków – poinformował w oświadczeniu Pentagon. 70-letni Austin, który w grudniu przeszedł operację raka prostaty, trafił do szpitala w niedzielę w związku z problemami z pęcherzem.


Problemy ministra obrony USA nie były “związane z diagnozą onkologiczną i nie wpłynęły na doskonałe rokowania” dla zdrowia Austina – oświadczyli dyrektor medyczny ds. urazów dr John Maddox i dyrektor Centrum Badań nad Chorobami Prostaty w Murtha Cancer Center dr Gregory Chesnut.

Zgodnie z ich zaleceniami, Austin przez kilka dni będzie pracował z domu, który został wyposażony w “pełny dostęp do jawnych i niejawnych systemów łączności niezbędnych do wykonywania obowiązków” ministra obrony – poinformował Pentagon.

Oczekuje się, że Austin będzie gospodarzem wirtualnego środowego spotkania Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy, znanej również jako grupa Ramstein. Uczestniczy w niej około 50 krajów, których przedstawiciele spotykają się co miesiąc w celu koordynowania pomocy wojskowej dla Ukrainy odpierającej rosyjską inwazję – przypomniała agencja AP.

W planowanym na czwartek spotkaniu w Brukseli z ministrami obrony państw NATO zastąpi Austina amerykańska ambasador przy Sojuszu Północnoatlantyckim Julie Smith.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy