Reklama

Świat

Rosyjski resort obrony powiadomił o zestrzeleniu 41 ukraińskich dronów

PAP
Dodano: 05.12.2023
Fot. PAP/Vladyslav Karpovych
Fot. PAP/Vladyslav Karpovych
Share
Udostępnij

Rosyjski resort obrony powiadomił, że w nocy i we wtorek nad ranem zestrzelono 41 ukraińskich dronów; do zniszczenia bezzałogowców miało dojść nad Morzem Azowskim i okupowanym przez Rosję Krymem – poinformował portal Ukrainska Prawda.


Jeśli doniesienia ministerstwa w Moskwie byłyby prawdziwe, oznaczałoby to jeden z największych ukraińskich ataków przy pomocy dronów od lutego 2022 roku, czyli początku inwazji Kremla na sąsiedni kraj. Władze w Kijowie jednak podkreślają, że raporty rosyjskiego resortu często zawierają wiele danych niezgodnych ze stanem faktycznym.

We wtorek w godzinach porannych siły powietrzne wojsk Ukrainy powiadomiły, że w nocy z poniedziałku na wtorek zniszczyły 10 spośród 17 dronów kamikadze wroga typu Shahed-131/136. W komunikacie znalazła się również informacja, że przeciwnik dokonał sześciu ataków z wykorzystaniem systemów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych S-300, przystosowanych do przeprowadzania uderzeń na cele naziemne (https://t.me/kpszsu/8239).

W poniedziałek ukraiński ekspert ds. wojskowości Ołeksandr Kowałenko zaalarmował, że rosyjskie wojska zaczęły wykorzystywać bezzałogowce typu Shahed-131/136 do przenoszenia ładunków termobarycznych, czyli najsilniejszej broni niejądrowej.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy