Reklama

Świat

Papież przybył na mszę Wigilii Paschalnej w Bazylice Św. Piotra

sw/ akl/PAP
Dodano: 30.03.2024
GIUSEPPE LAMI
epa11251970 Pope Francis (R) presides over a Holy Mass to Easter Vigil in the Holy Night of Easter at Saint Peter's Basilica in Vatican City, 30 March 2024. Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
GIUSEPPE LAMI epa11251970 Pope Francis (R) presides over a Holy Mass to Easter Vigil in the Holy Night of Easter at Saint Peter's Basilica in Vatican City, 30 March 2024. Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI
Share
Udostępnij

Papież Franciszek przybył do Bazyliki Świętego Piotra, gdzie będzie przewodniczył mszy Wigilii Paschalnej. Msza w Wielką Sobotę jest najdłuższa w roku liturgicznym. Nieobecność papieża w Wielki Piątek na Drodze Krzyżowej w Koloseum Watykan wyjaśnił troską o “zachowanie” jego zdrowia przed sobotnią mszą.

Uroczystą mszę poprzedza w przedsionku bazyliki watykańskiej obrzęd poświęcenia ognia i przygotowania paschału, czyli dużej świecy symbolizującej Chrystusa Zmartwychwstałego. Następnie odbędzie się procesja z paschałem do głównego ołtarza świątyni.

Msza w Wielką Sobotę

W czasie mszy papież ochrzci osiem dorosłych osób: cztery z Włoch, dwie z Korei Południowej oraz po jednej z Albanii i Japonii. W Bazylice Świętego Piotra zgromadziło się kilka tysięcy osób.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy