Reklama

Świat

Izraelska armia: Hamas masowo wykorzystywał meczety w Gazie do celów terrorystycznych

PAP
Dodano: 02.02.2024
Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER
Share
Udostępnij

Oddziały walczące w Strefie Gazy przejęły dokumenty szczegółowo opisujące wykorzystanie dziesiątków meczetów przez Hamas do celów terrorystycznych – poinformowały w piątek Siły Obronne Izraela (IDF).

Według oświadczenia w dziesiątkach meczetów w Strefie Gazy znajdują się składy broni i wejścia do tuneli. Świątynie służyły także jako “operacyjne punkty zborne” – podał portal Times of Israel.

Dokumenty znalezione niedawno w Chan Junis pokazują zakres wpływu Hamasu na przywódców religijnych w Strefie Gazy i infiltrację środowisk religijnych “z zamiarem promowania mowy nienawiści, podżegania do przemocy i zachęcania cywilów do przyłączania się do grup terrorystycznych” – dodano.

“Wykorzystywanie przywódców religijnych i meczetów przez organizacje terrorystyczne w Strefie Gazy do promowania terroryzmu, przechowywania materiałów wybuchowych i przeprowadzania ataków stanowi poważne nadużycie instytucji religijnych w celu (przeprowadzania) operacji wojskowych, zamieniając wiernych w żywe tarcze” – czytamy w oświadczeniu.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy