Reklama

Świat

Chorwacja: silne trzęsienie ziemi w okolicach wyspy Krk

PAP
Dodano: 16.02.2023
71718_16lu7
Share
Udostępnij
W czwartek w okolicach wyspy Krk w Chorwacji odnotowano trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,5 – poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne. Chorwackie służby sejsmologiczne oceniły następnie magnitudę wstrząsów na 4,8 w skali Richtera.

Epicentrum wstrząsów zarejestrowano na głębokości 10 km w pobliżu położonej na Morzu Adriatyckim wyspy Krk. "W czwartek o godzinie 10.47 odnotowaliśmy silne wstrząsy z epicentrum na wyspie Krk. Wstrząsy były odczuwalne wzdłuż chorwackiego wybrzeża" – poinformowały chorwackie służby.

Mieszkańcy objętych wstrząsami części kraju wskazali, że trzęsienie trwało około 10 sekund i było bardzo mocno odczuwalne. Dziennikarka dziennika "Jutarnji list" poinformowała, że w Rijece trzęsły się wieżowce.

Sejsmolog Tomislav Fiket przypomniał w rozmowie z chorwackim dziennikiem, że region jest narażony na trzęsienia ziemi, a to zarejestrowane w czwartek było najsilniejszym od dłuższego już czasu.

Wstrząsy odczuli też mieszkańcy sąsiedniej Bośni i Hercegowiny, w szczególności w miastach położonych w północno-zachodnich częściach kraju – poinformował portal Klix.ba. 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy