Reklama

Świat

Nie żyje autor wielu popowych przebojów, Burt Bacharach, miał 94 lata

PAP
Dodano: 09.02.2023
71557_9lu8
Share
Udostępnij
W wieku 94 lat zmarł Burt Bacharach, laureat trzech Oscarów i sześciu nagród Grammy, który stał za takim szlagierami jak „Raindrops keep fallin’ on My Head”, „Walk on by” czy „The look of love”. Odszedł w swoim domu z przyczyn naturalnych.

Informację o śmierci Burta Bacharacha przekazała w czwartek amerykańskim mediom jego rzeczniczka, Tina Brausam. Wyjawiła ona jedynie, że muzyk zmarł 8 lutego w swoim domu w Los Angeles z przyczyn naturalnych.

Bacharach urodził się w Kansas City w 1928 r. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w latach 50. jako akompaniator i kierownik zespołu Marleny Dietrich. Później współpracował m.in. z The Carpenters, Arethą Franklin, Tomem Jonesem, Dusty Springfield i Dionne Warwick. Tworzył wpadające w ucho, a jednocześnie wyrafinowane, melodie.

Komponował też muzykę do filmów. Otrzymał trzy Oscary: za ścieżkę dźwiękową do westernu „Butch Cassidy i Sundance Kid” (1969), a także piosenkę z tego filmu – „Raindrops keep fallin’ on my head”; doceniono też jego utwór „Best that you can do” z komedii „Artur” (1981).

Wśród innych kompozycji Bacharacha, które zapisały się w popkulturze, są m.in. „Walk on by”, „The look of love”, „What the world needs now is love” i „What’s new pussycat”.

Zagrał kilka małych ról w hollywoodzkich filmach, wśród nich jest trylogia o przygodach Austina Powersa.

Był czterokrotnie żonaty. Miało czworo dzieci. 

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy