Reklama

Świat

MŚ 2022 – Michniewicz po meczu z Arabią Saudyjską: w pełni zasłużone zwycięstwo

PAP
Dodano: 26.11.2022
69327_26li10
Share
Udostępnij
"Cztery punkty niczego nie rozwiązują, ale cieszymy się bardzo z wygranej" – powiedział tuż po zakończeniu meczu mistrzostw świata z Arabią Saudyjską (2:0) trener piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz, który podkreślił, że zwycięstwo biało-czerwonych było w pełni zasłużone.

"Cieszymy się bardzo z wygranej i że sprawiliśmy tyle radości naszym kibicom i tutaj na miejscu, i w kraju. Myślę, że dziś wszyscy przeżywamy piękne chwile. Wiadomo, że cztery punkty niczego nie rozwiązują, ale cieszę się, że strzeliliśmy dwie bramki, mieliśmy też kilka niezłych okazji do podwyższenia rezultatu. Oczywiście przeciwnik też miał swoje szanse, jak to w każdym meczu bywa" – powiedział Michniewicz przed kamerami TVP.

Jego zdaniem kluczowe dla dalszych losów spotkania była zdobyta przed przerwą pierwsza bramka, a następnie – jeszcze w pierwszej połowie – rzut karny obroniony przez Wojciecha Szczęsnego.

"To nas wprowadziło w odpowiedni nastrój, czuć było moc w tej drużynie" – zaznaczył.

Analizując mecz selekcjoner wskazał, że było dużo akcji, które Polacy chcieli grać.

"Chcieliśmy wykorzystać przestrzeń za plecami przeciwnika, to ćwiczyliśmy i to chcieliśmy grać. Było dużo dobrych elementów. Atakowaliśmy, ale też umiejętnie broniliśmy. Pamiętajmy jednak też, że Wojtek Szczęsny fantastycznie się spisał przy rzucie karnym, który – jak na moje oko i z pewnej odległości – był taki dość +miękki+" – wspomniał.

"Sędzia pozwalał na bezpośrednią grę, często przerywał akcje, ale rozmawiałem z Krystianem Bielikiem i jego zdaniem nie było faulu. Trudno mi to oceniać, każdy sędziuje inaczej. Jeden arbiter pozwala na więcej, drugi na mniej" – dodał Michniewicz.

Z polskiej perspektywy spotkanie miało dwóch bohaterów – Lewandowskiego, który we wtorek przeciwko Meksykowi zmarnował rzut karny, a w sobotę w piątym meczu w MŚ zdobył pierwszego gola, oraz Szczęsnego, który z bramkarzy mających za sobą dwa mecze jest jedynym z czystym kontem.

"Wiem, jak Robert to wszystko przeżywał. Drużyna mocno go wspierała. Szkoda, że nie dopisało mu szczęście, bo po jego strzale był słupek, potem bramkarz obronił. Mógł mieć hat-tricka. Cieszymy się jednak razem z nim, to przyjemność pracować z tej klasy piłkarzem. W drużynie tkwi siła, a Robert zrobił to, co potrafi najlepiej. Strzelił i asystował" – przyznał Michniewicz już na konferencji prasowej.

O polskim golkiperze powiedział: "Jestem bardzo zadowolony z jego postawy. Mówiłem, że będzie bramkarzem numer jeden i tak jest. Od początku wiedziałem, że on musi czuć, że jest +jedynką+. Wszystkie mecze Wojtka za mojej kadencji były fantastyczne. Wiem, że broni świetnie rzuty karne, w czym także zasługa naszych trenerów. Pracowaliśmy nad +jedenastkami+, w piątek wieczorem trenerzy pokazywali mu, jak kto wykonuje karne. Ale same rady nie wystarczą, potem trzeba podjąć właściwą decyzję".

Selekcjoner biało-czerwonych chwalił też atmosferę w ekipie.

"Wszyscy, którzy tutaj są, którzy tworzą tę reprezentację, chcą być na turnieju jak najdłużej. Wszyscy do siebie pasują. Reakcja rezerwowych po bramce pokazuje, że atmosfera jest fantastyczna. To jest nasza siła. Zrobiliśmy tylko dwie zmiany i wielu piłkarzy może czuć się zawiedzionych, że nie weszli, ale wynik osłodzi wszystko" – zauważył.

Polska, która wcześniej zremisowała z Meksykiem 0:0, z dorobkiem czterech punktów prowadzi w tabeli grupy C. Wieczorem w sobotę w drugim spotkaniu Argentyna spotka się z Meksykiem.

W środę, na zakończenie pierwszej rundy, biało-czerwoni spotkają się z ekipą z Ameryki Południowej. Do 1/8 finału awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z ośmiu grup.

"Teraz chwilę się pocieszymy, a o Argentynie pomyślimy trochę później" – podsumował selekcjoner.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy