Reklama

Świat

Korea Płn. wystrzeliła pociski balistyczne dalekiego zasięgu

PAP
Dodano: 13.10.2022
67950_13pa1
Share
Udostępnij
Północnokoreańskie media państwowe poinformowały o teście strategicznych pocisków dalekiego zasięgu.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nadzorował w środę próbne odpalenie dwóch strategicznych pocisków dalekiego zasięgu – poinformowała państwowa agencja KCNA, cytowana przez agencję Reutera.

KCNA przekazała również, że dwie północnokoreańskie rakiety "ewidentnie trafiły w cel oddalony o 2 000 km".

Kim Dzong Un oświadczył, że kraj "powinien nadal rozszerzać sferę operacyjną strategicznych sił zbrojnych o charakterze nuklearnym, aby zdecydowanie powstrzymywać w dowolnym czasie wszelkie istotne kryzys wojskowe i wojenne i całkowicie przejąć inicjatywę w tym zakresie" – pisze KCNA.

W poniedziałek północnokoreańskie media poinformowały, że przeprowadzone w ostatnich tygodniach przez Koreę Północną testy rakietowe były "ćwiczeniami taktycznych sił jądrowych".

Korea Północna, która wbrew sankcjom ONZ prowadzi próby z rakietami balistycznymi, podtrzymuje, że testy mają na celu samoobronę przed bezpośrednimi zagrożeniami militarnymi ze strony USA i nie szkodzą bezpieczeństwu sąsiednich krajów.

Wielu ekspertów uważa, że reżim Pjongjang zakończył przygotowania do nowej próby jądrowej, która byłaby siódmą w jej historii i pierwszą od 2017 roku.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy