Reklama

Ludzie

Zmarł Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa

Aneta Gieroń
Dodano: 17.05.2024
Stanisław Sienko. Fot. Tadeusz Poźniak
Stanisław Sienko. Fot. Tadeusz Poźniak
Share
Udostępnij

W czwartek, 16 maja po ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, w przeszłości wieloletni prezydent Rzeszowa. W tym roku skończyłby 64 lata.

Informację o śmierci Stanisława Sienko przekazał  Zespół Szkół Elektronicznych:

“Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmieci Dyrektora szkoły mgr Stanisława Sienko człowieka, który z niespotykanym oddaniem i poświęceniem działał na rzecz szkoły oraz dbał o jej wszechstronny rozwój ” – napisali w mediach społecznościowych „Elektronika” kadra kierownicza szkoły, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych.

Przez 14 lat był wiceprezydentem Rzeszowa

Przez ostatnie 3 lata, od 2021 roku Stanisław Sienko był dyrektorem tej popularnej i cenionej szkoły średniej w Rzeszowie. Wcześniej, przez 14 lat, za czasów prezydentury Tadeusza Ferenca, był wiceprezydentem Rzeszowa. Nadzorował pracę wydziałów: edukacji, służby zdrowia, kultury i sportu. Doskonale znał te wydziały – w przeszłości był dyrektorem wydziału edukacji, a pierwsze doświadczenia w zarządzaniu edukacją zdobywał w Dynowie, gdzie pracował jako dyrektor tamtejszego zespołu szkół.

Stanisława Sienko pożegnał także Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa:

“Ze smutkiem piszę te słowa… zmarł Stanisław Sienko, który przez 14 lat pracował dla Rzeszowa i rzeszowian jako Zastępca Prezydenta Miasta. Kochał sport, szczególnie piłkę nożną, był wielkim fanem Stali Rzeszów. Pomagał wszystkim klubom sportowym, ale Jego oczkiem w głowie zawsze była także edukacja dzieci i młodzieży, dlatego tak wiele radości sprawiała Mu praca dyrektora Elektronik – Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.  Panie Prezydencie, Stanisławie, dzięki Tobie Rzeszów jest dziś pięknym, nowoczesnym miastem! – napisał w mediach społecznościowych Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy