Reklama

Ludzie

Czubówna czyta Gucewicz w Rzeszowie. Będzie o Tymie, Himilsbachu, Osieckiej

Opracowanie Alina Bosak
Dodano: 19.09.2019
47131_czubowna_tylman_gucewicz_
Share
Udostępnij
Pretekstem do przyjazdu Krystyny Czubówny oraz Krystyny Gucewicz do Rzeszowa jest książka tej ostatniej pt. „Notes Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w Śmietanie”, z historyjkami o znanych polskich artystach i twórcach, m.in. Stanisławie Tymie, Agnieszce Osieckiej, Janie Himilsbachu. Obie panie słyną z dużego poczucia humoru, więc anegdot oraz okazji do śmiechu na spotkaniu nie zabraknie. Jego organizator, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, zaprasza już dziś, w czwartek, 19 września, na godz. 17. do swojej siedziby przy ul. Sokoła 13.
 
Krystyna Gucewicz, autorka książki „Notes Krystyny Gucewicz czyli Fołtyn w śmietanie” oraz Krystyna Czubówna, czytająca fragmenty książki będą w czwartek, 19 września, gośćmi spotkania z czytelnikami w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie (budynek przy ul. Sokoła 13).
 
Krystyna Gucewicz to dziennikarka, krytyczka sztuki, satyryczka, reżyserka, niespokojny duch życia teatralnego i towarzyskiego. W swojej książce wspomina największych artystów polskiego teatru, filmu i estrady, pisarzy i artystów plastyków. Ludzi, których poznała, z którymi współpracowała i o których pisywała latami w prasie, a potem odwiedzała w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Ta książka to setki anegdot, zabawnych historyjek podanych z życzliwością i uśmiechem o tych, którzy zaszczycili autorkę zaufaniem i przyjaźnią.
 
W Notesie Krystyny Gucewicz znaleźli się m.in.: Stan Borys, Jerzy Bralczyk, Krystyna Czubówna, Piotr Fronczewski, Irena Santor, Karol Strasburger, Stanisław Tym oraz niezapomniani: Hanka Bielicka, Stefania Grodzieńska, Gustaw Holoubek, Jan Himilsbach, Agnieszka Osiecka, Danuta Szaflarska, Violetta Villas, Zbigniew Zapasiewicz. Są też jej ukochane miasta: Kraków, Mińsk Mazowiecki, Moskwa, Nowy Jork, Opole, Paryż…
 
W Rzeszowie fragmenty książki czytać będzie Krystyna Czubówna – dziennikarka, prezenterka programów informacyjnych oraz lektorka filmów dokumentalnych i audycji radiowych, która obecnie skupia się wyłącznie na pracy lektorskiej, współpracując z teatrami, kinem, udźwiękawiając filmy dokumentalne dla BBC Earth i Netflix. Mistrzyni Mowy Polskiej, wielokrotnie nagradzana, odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.    
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy