Partia Jarosława Gowina przeprowadza wybory do władz terenowych. Po sobotnich zjazdach na Podkarpaciu u sterów okręgu rzeszowskiego i krośnieńskiego pozostają ci sami prezesi. W tym pierwszym Stanisław Kruczek, w tym drugim Tomasz Legeny. Na sobotnich wyborach gościł Jarosław Gowin, który w zrekonstruowanym rządzie na powrót ma zostać ministrem.
W sobotę, 5 września br., podczas zjazdu okręgu rzeszowskiego Porozumienia Jarosława Gowina w Tyczynie członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek został ponownie wybrany na prezesa okręgu tej partii. Szefem struktur Porozumienia w okręgu rzeszowskim jest od 2017 roku. Wcześniej stał na czele struktur podkarpackich oraz zasiadł w zarządzie krajowym partii Polska Razem – również ugrupowania Gowina, które współtworzył (poprzednie partie, do których należał: PiS, Solidarna Polska). Od 2014 roku jest radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego i członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego. W Zarządzie jest odpowiedzialny za Departament Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, Departament Społeczeństwa Informacyjnego, Departament Wdrażania Projektów Infrastrukturalnych Regionalnego Programu Operacyjnego a także za wojewódzkie zakłady opieki zdrowotnej i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Zanim trafił do polityki przez wiele lat był prezesem Spółdzielni Telekomunikacyjnej OST w Tyczynie. Ma 55 lat, pochodzi z Błażowej.
W Tyczynie odbył się też w sobotę zjazd, na którym Stanisław Kruczek został wybrany prezesem okręgu rzeszowskiego (to okręg nr 23) Porozumienia na kolejną kadencję. Wiceprzewodniczącymi Okręgu zostali Janusz Paruzel, Arkadiusz Opoń oraz Artur Burak, sekretarzem Adam Hadław a skarbnikiem Waldemar Kotula. Wybrano także pięciu członków zarządu okręgu nr 23: Andrzeja Marcińca, Kamila Dudzika, Sławomira Serafina, Tomasza Pasternaka oraz Ryszarda Wisza.
Na spotkaniu gościł prezes partii Jarosław Gowin, który w przygotowywanym przez PiS do rekonstrukcji rządzie przymierza się do objęcia ministerstwa rozwoju prawdopodobnie połączonego z ministerstwem funduszy i polityki regionalnej.
Zjazd Okręgowy w Tyczynie podjął także dwie uchwały dotyczące prac nad programem partii oraz wniosków do władz krajowych partii. W uchwale programowej zwrócono uwagę konieczność oparcia programu partii na dwóch filarach tj. nauczaniu Katolickiej Nauki Społecznej oraz wolności gospodarczej. Podkreślono znaczenie ochrony własności prywatnej oraz wsparcia dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Ważnym elementem programu partii powinno być wzmocnienie roli samorządów oraz wzrostu nakładów ochronę zdrowia i prace badawczo-rozwojowe w zakresie nowoczesnych technologii. Program Porozumienia Jarosława Gowina powinien także zwracać uwagę na znaczenie zachowania tożsamości narodowej oraz ochronę dziedzictwa narodowego wobec procesów unifikacyjnych Unii Europejskiej.
W sobotę wybory odbyły się także w Jarosławiu. Na zjeździe Okręgu nr 22 (krośnieńskiego) stanowisko prezesa utrzymał Tomasz Legeny. Wiceprezesami zostali: Dorota Łukaszyk, Witold Duszyński, Wojciech Wojnar; sekretarzem Jarosław Drozdowicz, skarbnikiem Piotr Sieczka, a członkami zarządu: Arkadiusz Bąk, Marek Dyrkacz, Marek Górski.