W wypadku komunikacyjnym na Bałkanach zginęła dr Joanna Puzyna-Chojka , teatrolog, od 2014 roku dyrektor programowy Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie – Rzeszowskich Spotkań Teatralnych, mama dwójki dzieci.
W piątek po południu informację podały media z Trójmiasta, skąd dr Joanna Puzyna-Chojka pochodzi, a potwierdzili portal e-teatr i Jan Nowara na stronie Festiwalu Nowego Teatru. Z ich doniesień wynika, że dr Joanna Puzyna-Chojka była w Serbii na wakacjach z rodziną. W stojący na poboczu samochód wjechał TIR.
Była krytykiem teatralnym i teatrologiem bardzo szanowanym w świecie teatralnym, odważnie wygłaszającym opinie i znakomicie zorientowanym w świecie teatru i bez trudu znajdowała wspólny język z młodym pokoleniem. Jako dyrektor programowy Rzeszowskich Spotkań Teatralnych wymyśliła nową formułę tego wydarzenia – Festiwal Nowego Teatru. Był to jej autorski projektu, zrodzony z potrzeby wskazywania i definiowania najważniejszych przemian, jakim podlega współczesny dramat i teatr. FNT za jej sprawą stał się ważnym wydarzeniem w polskim kalendarzu teatralnym. Podróżowała po Polsce i zapraszała do Rzeszowa najciekawsze i znaczące jej zdaniem teatralne realizacje ostatniego sezonu. Miała w tym świetne rozeznanie.
Jak przypomina e-teatr: „Pracowała jako adiunkt w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk na Uniwersytecie Gdańskim. Badawczo zajmowała się przede wszystkim najnowszymi strategiami dramaturgicznymi (tworzonymi także pod wpływem nowych mediów) i różnymi odmianami realizmu teatralnego. Jest autorką monografii „Gra o zbawienie. O dramatach Tadeusza Słobodzianka”, kilkuset artykułów poświęconych teatrowi, redaktorką czterech tomów zbiorowych. Ostatnia jej książka poświęcona jest strategiom dokumentalnym we współczesnym teatrze.
Była kierownikiem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu i Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, a także kierownikiem literackim i selekcjonerem Kaliskich Spotkań Teatralnych, kierownikiem literackim (2006 – 2008) i dyrektorem programowym (2009) Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni. Współtworzyła projekt Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej – jako autorka formuły, koordynatorka, członek Komisji Artystycznej i sekretarz Kapituły (2007 – 2009). Publikowała m.in. na łamach "Teatru", "Dialogu", "Didaskaliów", "Notatnika Teatralnego", a także "Tygodnika Powszechnego" i trójmiejskiego dodatku "Gazety Wyborczej". Była od początku istnienia członkiem redakcji ogólnopolskiego portalu Teatralny.pl."