Reklama

Ludzie

Nie żyje Wojciech Inglot, prezes Inglot Cosmetics z Przemyśla

Aneta Gieroń, Jaromir Kwiatkowski
Dodano: 23.02.2013
2373_1771_Wojciech_Inglot
Share
Udostępnij
W sobotę do szpitala w Przemyślu trafił Wojciech Inglot, założyciel i właściciel firmy kosmetycznej Inglot Cosmetics, największej w Polsce firmy produkującej kolorowe kosmetyki. Niestety, w sobotę wieczorem już nie żył, miał 58 lat. Prezydent Przemyśla Robert Choma powiedział dla Polskiej Agencji Prasowej, że „odszedł wspaniały człowiek i kolega”. Dodał również, że od jakiegoś już czasu były plany, by Wojciechowi Inglotowi  nadać tytuł honorowego obywatela miasta.

Wojciech Inglot był absolwentem wydziału chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prawie 30 lat temu w swoim rodzinnym Przemyślu założył firmę, która w kolejnych latach rozrosła się do międzynarodowego imperium kosmetycznego z 330 salonami w 46 krajach na 6 kontynentach. To był wizjoner i marzyciel. Pierwszym produktem w jego firmie był płyn do czyszczenia głowic magnetofonowych, w kolejnych latach zaczął produkować kosmetyki, w ostatnich miesiącach mówiło się o jego rewolucyjnym pomyśle, czyli produkcji lakieru do paznokci, który mogłyby używać kobiety w krajach arabskich, a który zgodny byłby z naukami Koranu. Wojciech Inglot zawsze podkreślał, że głównym celem spółki jest „produkcja wysokiej jakości produktów, oferowanych klientom po rozsądnych cenach". To on wpadł na genialny pomysł kosmetycznych „wysp” ustawiany w kolejnych centrach handlowych w Polsce i na świecie.

Rok 2012 był dla Wojciecha Inglota czasem specjalnych wyróżnień i nagród. Wiosną 2012 r. prezes i założyciel Inglot Cosmetics otrzymał nagrodę Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Został jej pierwszym w historii laureatem w kategorii „Sukces”. Pod koniec ubiegłego roku w Jego ręce trafił Wektor 2012. Prestiżowa nagroda przyznawana przez organizację Pracodawcy Rzeczypospolitej i „Puls Biznesu". Wektory są wyróżnieniem za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz za tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. Wektor dla Wojciecha Inglota był nagrodą „…za międzynarodową ekspansję firmy oraz udowodnienie całemu światu, że Polska jest krajem, w którym z innowacyjnymi technologiami idzie w parze piękno".

Wojciech Inglot był też jednym z najczęściej wymienianych kandydatów do statuetki Najbardziej Wpływowi Podkarpacia 2012 w kategorii „Biznes”, przyznawanej przez nasz magazyn VIP Biznes&Styl. Wprawdzie prezes przemyskiej spółki uzyskał nieco mniej punktów niż Marek Darecki, prezes Stowarzyszenia „Dolina Lotnicza” i Adam Góral, prezes Asseco Poland, mimo to spektakularne sukcesy, zwłaszcza poza granicami Polski uczyniły z Wojciecha Inglota przedsiębiorcę międzynarodowej rangi.
 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy