Reklama

Ludzie

Nie żyje Aleksander Zacios, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 20.02.2023
71791_zacios2
Share
Udostępnij
Nie żyje Aleksander Zacios, założycieli i wieloletni prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. W marcu obchodziłby 80. urodziny. Pogrzeb Aleksandra Zaciosa odbędzie się w czwartek, 23 lutego o godz. 13:30 na cmentarzu  Wilkowyja w Rzeszowie.
 
Aleksander Zacios od końca lat 80. XX wieku był zaangażowany w pomoc najuboższym i bezdomnym. Początkowo w rzeszowskim Kole Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, a od 2000 roku jako prezes Rzeszowskiego Towarzystwa.
 
„Odszedł człowiek, który większość swojego życia poświęcił dla dobra drugiej osoby podążając za słowami św. Brata Alberta: Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy. Drogi Aleksandrze, dziękujemy, że byłeś dla ludzi i z ludźmi, że byłeś dla nas wzorem do naśladowania. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci” – tymi słowami na stronie internetowej żegnają swojego wieloletniego prezesa współpracownicy Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. 
 
Aleksander Zacios był też pomysłodawcom akcji "Ziemiopłody", dzięki której od prawie 30 lat wolontariusze towarzystwa odwiedzają rolników z okolic Rzeszowa wiosek prosząc, by podzielili się tym, co zebrali na swoich polach. Zboże i warzywa są wykorzystane do przygotowywania darmowych posiłków dla bezdomnych i ubogich – każdego dnia albertyńska kuchnia w Rzeszowie wydaje ponad 600 darmowych obiadów dla potrzebujących.
 
Odszedł wspaniały społecznik, jak mało kto rozumiejący problem bezdomności, wykluczenia i biedy. Zawsze skoncentrowany na działaniu i niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy