Reklama

Ludzie

Prof. Styczkiewicz nowym konsultantem ds. kardiologii

Opracowanie Aneta Gieroń
Dodano: 19.03.2024
Od lewej: Teresa Kubas-Hul i dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz. Fot. Jerzy Żygadło/PUW w Rzeszowie
Od lewej: Teresa Kubas-Hul i dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz. Fot. Jerzy Żygadło/PUW w Rzeszowie
Share
Udostępnij

Dr hab. n. med. Katarzyna Styczkiewicz, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego z Kolegium Nauk Medycznych, koordynator ds. kardiologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie została konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii. Nominację otrzymała z rąk Teresy Kubas-Hul, wojewody podkarpackiego.

Prof. Katarzyna Styczkiewicz posiada 3 specjalizacje: z zakresu chorób wewnętrznych, kardiologii oraz hipertensjologii (nadciśnienia tętniczego). W trakcie pracy zawodowej była związana z czołowymi ośrodkami w Polsce i za granicą, między innymi w: Mediolanie (Istituto Auxologico Italiano) czy Krakowie (Uniwersytecki Szpital w Krakowie). Jest autorką około 50 publikacji z dziedziny kardiologii, rozdziałów w podręcznikach oraz kilkudziesięciu doniesień z w/w dziedziny prezentowanych zarówno na konferencjach krajowych jak zagranicznych.

Leczenia nadciśnienia tętniczego

Brała udział i kierowała szeregiem krajowych i europejskich projektów badawczych. Jej zainteresowania kliniczno-badawcze koncentrują się zwłaszcza wokół leczenia nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca oraz problemów kardiologicznych chorych z nowotworami.

W 2021 roku uzyskała tytuł Fellow of European Society of Cardiology. W 2023 roku weszła w skład Zarządu Głównego Sekcji KardioOnkologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Znalazła się na liście „100 KOBIET ROKU 2022” opublikowanej na łamach czasopisma Forbes Women, która składa się z przedstawicielek nauki, biznesu i finansów, wybitnych artystek, liderek politycznych, kobiet osiągających najwyższe wyniki w sporcie
i innych domenach.

Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy