Reklama

Lifestyle

Dom Seniora “Pogodna Dolina”. Tutaj każdy czuje się jak w domu!

Materiał Partnera
Dodano: 03.09.2020
51498_Dolina
Share
Udostępnij
W Siedliskach, w otoczeniu przyrody i doliny Wisłoka, zaledwie 15 kilometrów od Rzeszowa, od roku działa Dom Seniora „Pogodna Dolina”. Nowoczesny, całodobowy ośrodek zapewnia opiekę osobom starszym, niepełnosprawnym i przewlekle chorym. Profesjonalna kadra medyczna oraz specjalistyczny, nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny gwarantują najlepszą opiekę podczas pobytów stałych oraz krótkoterminowych. To miejsce, w którym rodzinna atmosfera jest równie ważna, jak zaangażowanie personelu, bo i historia Pogodnej Doliny wyrosła z rodzinnych doświadczeń.
 
– To nie jest zwykły biznes, raczej biznes rodzinny, a właściwie dom, z którym czujemy się emocjonalnie związani – przyznaje Wioletta Łojek, dyrektor Domu Seniora „Pogodna Dolina” w Siedliskach. – To miejsce powstało z naszych prywatnych doświadczeń życiowych oraz potrzeby serca. Doskonale wiemy, na czym polega opieka nad osobą przewlekle chorą, bo sami tego doświadczamy w rodzinie od kilkunastu już lat. Tym bardziej zależało nam na stworzeniu nowoczesnego, spokojnego miejsca, gdzie nasi pensjonariusze będą się czuć jak w domu i gdzie będzie nie tylko świetna opieka medyczna, ale i rodzinna atmosfera, poczucie bliskości i na każdy kroku okazywana empatia.
 
 
Fot. Archiwum Domu Seniora "Pogodna Dolina"
 
Mieszkańcami Domu Seniora są osoby niepełnosprawne, przewlekle chore i w podeszłym wieku. Najmłodszy pensjonariusz ma 62 lata, najstarszy 93. Na miejscu mają zagwarantowaną opiekę lekarza, pielęgniarek, opiekunów medycznych i rehabilitantów. W ośrodku przebywają osoby, które zdecydowały się tutaj zamieszkać na stałe, jak i pensjonariusze, które przy wsparciu profesjonalistów starają się wrócić do pełnego zdrowia po różnego rodzaju chorobach oraz pobytach szpitalnych. Dom oferuje 80 miejsc w pokojach jedno- i dwuosobowych. Wszystkie są nowocześnie urządzone, z łazienkami i udogodnieniami niezbędnymi dla osób przewlekle chorych. Wkrótce będzie też można korzystać z apartamentów, gdzie jest pokój, aneks kuchenny i łazienka – idealne miejsce dla małżeństw, które w podeszłym wieku coraz częściej decydują się na zamieszkanie w Domu Seniora. Wspomniane apartamenty gwarantują im całodobową opiekę, a jednocześnie dają poczucie zamieszkania we własnym, symbolicznym mieszkaniu.
 
Nieustanna aktywizacja ruchowa i intelektualna
 
– Zależy nam, by wszystkie osoby przebywające w Pogodnej Dolinie czuły okazywane im serce i wsparcie. Od początku działalności staramy się, by codzienność wyglądała u nas jak spotkanie w dużej rodzinie. Od rana do wieczora staramy się spędzać jak najwięcej czasu razem – mówi Wioletta Łojek. – Są wspólne posiłki, po śniadaniu ćwiczenia oddechowe i czas spędzony na świeżym powietrzu podczas zabaw umysłowych i logicznych. Codziennie każdy korzysta z rehabilitacji zbiorowej i indywidualnej, a przynajmniej raz w tygodniu organizujemy spotkania przy mikrofonie, w trakcie których jest czas na śpiewanie, opowieści o sobie, a bywa, że i tańce. Staramy się celebrować urodziny i imieniny wszystkich pensjonariuszy. Oficjalne święta i rocznice są w Domu Seniora uroczyście obchodzone, co nasi podopieczni bardzo lubią i na co czekają. Staramy się, by każdy dzień był aktywny i wypełniony zajęciami. Zależy nam, by pensjonariusze jak najwięcej czasu przebywali razem i nieustannie aktywizowali się ruchowo i intelektualnie. 
 
W ośrodku jest też kaplica, gdzie dwa razy w tygodniu odbywają się nabożeństwa. Świetlice, sala gimnastyczna, pokój na rodzinne spotkania, a nawet grota solna i ekologiczny ogródek na dziedzińcu, gdzie pensjonariusze hodują kwiaty i warzywa. Na miejscu działa pralnia, jest dostęp do fryzjera i kosmetyczki, a personel gwarantuje indywidualne podejście do każdego podopiecznego. 
 
 
Fot. Archiwum Domu Seniora "Pogodna Dolina"
 
– Chcemy potwierdzić, że starość może być pogodna, w otoczeniu bliskich i przyjaznych nam osób – dodaje dyrektor Domu Seniora „Pogodna Dolina”. – W miejscu, gdzie każdy czuje się bezpiecznie i komfortowo. Jak w domu.
 
 
Dom Seniora „Pogodna Dolina”
Siedliska 89, 36-042 Lubenia
Tel. 795 607 213, 608 607 214, 
Tel. 17 871 93 08
email:recepcja@pogodnadolina.pl
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy