Reklama

Lifestyle

Profesjonalna i kompleksowa całodobowa opieka

Artykuł sponsorowany
Dodano: 04.11.2022
68617_3-resizer-750q75
Share
Udostępnij
DONUM CORDE to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny, który prowadzi działalność w zakresie rehabilitacji i opieki medycznej.  Opieka medyczna jest kompleksowo sprawowana nad Pacjentami w różnym stanie klinicznym, gdzie rozróżnia się jej intensywność. Jest możliwość skorzystania z diagnostyki dostępnej w ośrodku przeprowadzonej przez wykwalifikowany personel medyczny, jak również zespół lekarzy specjalistów, którzy przeprowadzają indywidualne konsultacje według potrzeb Pacjenta, wykorzystując przy tym dostępną aparaturę medyczną.

Na cały proces usprawniania Pacjenta, jego opieki i kontynuacji procesu leczenia w placówce, składa się interdyscyplinarny zespół terapeutyczny, który stosuje podejście indywidualne i holistyczne do Pacjenta, dzięki czemu zostaje świadczona kompleksowa opieka, przy wykorzystaniu wszystkich możliwości ośrodka, a także zastosowaniu nowoczesnych technologii. W ośrodku istnieje przekonanie, że dobro Pacjenta jest najwyższym dobrem, a „DONUM CORDE”, w polskim znaczeniu –  „DAR SERCA” – pragniemy przekazywać każdemu Pacjentowi. Myślą przewodnią  jest profesjonalna opieka z sercem  oraz rehabilitacja z sukcesami!

Ośrodek DONUM CORDE, świadczy krótko i długoterminową, całodobową opiekę medyczną nad osobami niesamodzielnymi, o różnym stopniu sprawności. Pacjenci przyjmowani są z różnymi schorzeniami, na przykład po udarach lub innych zaburzeniach, urazach neurologicznych, a także po zabiegach chirurgicznych oraz po ciężkich przebiegach choroby COVID 19, a także po wypadkach komunikacyjnych, gdzie oprócz leczenia farmakologicznego, bardzo ważnym elementem jest rehabilitacja..  Przyjmowani są także Pacjenci z dysfunkcjami  w ograniczeniu narządu ruchu oraz Pacjenci wymagający całodobowej opieki i pielęgnacji. Całodobowa opieka medyczna na oddziale jest zapewniona przez wykwalifikowany personel medyczny: pielęgniarki, ratowników i opiekunów medycznych.
 
Na oddziale odbywają się również konsultacje lekarza dyżurnego – internisty, a także w sytuacji koniecznej i wymagającej pacjentowi, zapewniona zostaje konsultacja lekarzy specjalistów, z wykorzystaniem dostępnej aparatury medycznej. Do dyspozycji oddziału oprócz podstawowego sprzętu medycznego, takiego jak aparat elektrokardiograficzny, spirometr, koncentrator tlenu czy kardiomonitor, który jest konieczny do monitorowania stanu zdrowia pacjenta w sytuacji jego pogorszenia się, ośrodek posiada także inne sprzęty medyczne niezbędne do codziennej opieki nad pacjentem, tj. aparat ultrasonograficzny, dzięki któremu istnieje możliwość świadczenia kompleksowej usługi dla pacjenta przez lekarza specjalistę. Jeśli istnieje potrzeba pogłębienia diagnostyki Pacjenta wówczas zostaje wprowadzona procedura konsultacji, badania poza ośrodkiem.

Nad całym procesem farmakologicznym czuwa nie tylko lekarz dyżurny, ale również Dział Farmacji. Pacjent może również skorzystać z opieki neurologopedy i psychologa, zapewniając konsultacje indywidualne, a także warsztaty psychologiczne grupowe

Dieta dostosowana jest do potrzeb Pacjenta, uprzednio skonsultowana z lekarzem prowadzącym i dietetykiem. Placówka dysponuje własną kuchnią dlatego też 

Dla Pacjentów organizowane i celebrowane są małe i większe wydarzenia, święta spędzane wspólnie, dzięki czemu zostaje podtrzymana aktywność oraz poczucie przynależności do grupy.

W ośrodku do dyspozycji jest biblioteka, sala komputerowa oraz opieka duszpasterska. Pensjonariusze także mogą korzystać z terapii zajęciowej dostoswanej do swoich możliwości, warsztatów grupowych psychologicznych, gdzie kładzie się nacisk na zwrócenie uwagi dowartościowania człowieka a także podniesienia swojej samooceny i ukazania pozytywnych aspektów życia wśród osób w zbliżonym wieku, z podobnymi zainteresowaniami. Pensjonariusze bytujący w ośrodku DONUM CORDE mogą korzystać z całego kompleksu, alejek i szlaków turystycznych wokół, a także aby podtrzymać swoje funkcje i witalność, dostosowana zostaje również terapia rehabilitacyjna, w celu niwelowania ewentualnych dolegliwości bólowych i podtrzymania dobrego samopoczucia. Z racji dyspozycji basenu i strefy SPA istnieje możliwość prowadzenia terapii w wodzie oraz korzystania w ramach pobytu z tych udogodnień. 

W podmiocie istnieje przekonanie, że dbałość w indywidualny sposób o pacjenta, a także kompleksowe podejście przez cały zespół terapeutyczny, daje poczucie zaopiekowania się pacjentem tak, aby osiągnąć maksymalnie zamierzone efekty. 

Okazując „DAR SERCA”, dla naszych podopiecznych, przekazujemy wspólne dobro!


 
tel. 508 276 074/ 517 226 993

DONUM CORDE
CENTRUM REHABILITACJI I OPIEKI MEDYCZNEJ  
Budy Głogowskie 835 B
36-060 Głogów Małopolski 
Share
Udostępnij
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasi partnerzy